Dzieci wychowane w duchu technologii

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2018 15:56
Tomasz Mularczyk wydał właśnie aplikację "Parenting Hero", bazującą na bestsellerze "Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły". Sam jest ojcem trójki dzieci i szukał metody na uczenie się z wykorzystaniem nowych technologii.
Audio
Tomasz Mularczyk i Kuba Marcinowicz
Tomasz Mularczyk i Kuba MarcinowiczFoto: Czwórka

- Większość naszych aplikacji to gry edukacyjne, przeznaczone dla dzieci, ale nie tylko – opowiadał o działalności swojej firmy Mularczyk. Jak połączyć w każdej z nich elementy rozrywki, edukacji i elementy wychowawcze, by aplikacje były interesujące dla najmłodszych i jednocześnie nie nudziły ich rodziców?

Jak testuje się takie aplikacje i czy rzeczywiście dzieci uczą się szybciej i bardziej skutecznie korzystając z nowych technologii zamiast tradycyjnych podręczników? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji:  TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem 

Prowadzi: Kuba Marcinowicz

Gość: Tomasz Mularczyk (studio CEO MythicOwl)

Data emisji: 4.01.2017

Godzina emisji: 18.07

kd

Czytaj także

Marcin Piątkowski i jego rowery przyszłości

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2017 19:18
JIVR Bike to futurystyczne, składane rowery, których tajemnica sukcesu to m.in. 2,5 tys. komponentów w samej tylko ramie. Ich pomysłodawca, Marcin Piątkowski, był nominowany w rankingu "Lubię, bo polskie".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dzisiejsze dzieci nigdy nie będą prowadziły samochodów?

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2018 11:49
Dzieci urodzone współcześnie nigdy nie będą prowadzić samochodu? Do takich wniosków doszedł Henrik Christensen, naukowiec z San Diego, który uważa, że tradycyjne pojazdy wyparte zostaną przez te autonomiczne.
rozwiń zwiń