CD Projekt nominowana w plebiscycie "Lubię, bo polskie"

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2017 18:56
- Z tworzeniem gier komputerowych, nie tylko na polskim rynku, wiąże się duże ryzyko. Ale my mamy na to swoją receptę: stawiamy na jakość. I jak widać, to procentuje - mówił Stanisław Just, twórca i wydawca "Wiedźmina", z firmy CD Projekt.
Audio
  • Stanisław Just o historii, przyszłości i sposobach na sukces firmy CD Project (TOP/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Gorodenkoff/Shutterstock

W latach 90. ubiegłego stulecia, firma CD Projekt zaczęła dystrybucję gier. Wówczas na dobre zaczęła się jej kariera. Dziś polscy twórcy, odpowiedzialni m.in. za takie tytuły jak trylogia gier o Wiedźminie, czy "Baldur’s gate" nominowani są w prestiżowym plebiscycie "Lubię, bo polskie". - Nie dążyliśmy i nie dążymy do tego, by być inni i wyróżniać się. Mamy swój kierunek, wiemy, jak chcemy funkcjonować na rynku i po prostu to robimy - mówił Stanisław Just, twórca i wydawca "Wiedźmina". - Dzisiejszy rynek to rynek pracownika, to pracownik wybiera firmę, w której chce pracować, dlatego staramy się też tworzyć odpowiednie warunki do tej pracy.

Jak zaczynała się kariera na rynku gier firmy CD Projekt i co zadecydowało o jej sukcesie? Jak pracuje się w polskiej firmie tworzącej gry komputerowej i czy w naszym kraju wśród producentów gier jest duża rywalizacja? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji:  TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem 

Prowadzi: Kuba Marcinowicz

Gość: Stanisław Just (twórca i wydawca "Wiedźmina", CD Projekt, firma nominowana w rankingu "Lubię, bo polskie")

Data emisji: 20.11.2017

Godzina emisji: 18.23

kd


Czytaj także

Kolekcjonowanie treści z sieci - po co to robimy?

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2017 19:14
- Przeszliśmy z epoki przedmiotu do epoki usługi. Zamiast kupować konkretne rzeczy, łatwiej nam płacić abonament i mieć stały dostęp do różnych bibliotek, np. muzyki, książek czy filmów - przekonywał Piotr Gnyp, ekspert nowych technologii.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Magdalena Schejbal: doceniam siłę internetu

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2017 18:15
Od e-booków woli tradycyjne książki i płyty winylowe. Jest też całkowitą nowicjuszką w świecie portali społecznościowych i ciągle uczy się z nich korzystać. Jak przyznała w rozmowie z Czwórką, internetu nie sposób jednak nie doceniać.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Detoks od internetu - czy jest możliwy?

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2017 13:31
Maciej Dębski z Fundacji Dbam o Mój Zasięg przeprowadził eksperyment - poprosił uczniów z Trójmiasta, by przez trzy dni nie korzystali z żadnych mediów społecznościowych. Udało się, a rok później sam spróbował żyć poza siecią. Jak to się skończyło?
rozwiń zwiń