Marcin Piątkowski i jego rowery przyszłości

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2017 19:18
JIVR Bike to futurystyczne, składane rowery, których tajemnica sukcesu to m.in. 2,5 tys. komponentów w samej tylko ramie. Ich pomysłodawca, Marcin Piątkowski, był nominowany w rankingu "Lubię, bo polskie".
Audio
  • O JIVR Bike opowiada Marcin Piątkowski (TOP/Czwórka)
Marcin Piątkowski i Kuba Marcinowicz
Marcin Piątkowski i Kuba MarcinowiczFoto: Czwórka

gry komputerowe F 1200.jpg
CD Projekt niminowana w plebiscycie "Lubię bo polskie"

- Gdy zaczynaliśmy, przyszłość była trochę "zamazana". Ludzie nie przepadali za jazdą jednośladem, dlatego postanowiliśmy dać im produkt, który będzie uwydatniał profity z uprawiania tej formy aktywności, eliminując jednocześnie kompromisy, na które użytkownicy rowerów musieli się godzić - opowiadał gość Kuby Marcinowicza. - Okazało się, że jest gigantyczna grupa ludzi, która chętnie jeździłaby na rowerach m.in. do pracy - tłumaczył.

Pomysł na nowoczesne rowery powstał w Londynie, gdzie Piątkowski szukał pomysłu na swoją pracę magisterską. - Byłem w szoku, jakie tam są korki. Odkryłem duży, poważny problem społeczny, więc znalazłem jego rozwiązanie - wspominał w Czwórce. Dziś rowery Piątkowskiego eksprtowane do kilkudziesięciu miast na świecie, ale produkowane w Mielcu, miejscowości kojarzonej dotychczas m.in. z helikopterami. Dlaczego właściciele JVR Bike postanowili rozwijać swój biznes właśnie tam? I czym jeszcze rowery tej firmy różnią się od tradycyjnych jednośladów? O tym także rozmawialiśmy w studiu. Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji:  TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem 

Prowadzi: Kuba Marcinowicz

Gość: Marcin Piątkowski (twórca JIVR Bike, firmy nominowana w rankingu "Lubię, bo polskie")

Data emisji: 20.11.2017

Godzina emisji: 18.23

Czytaj także

Detoks od internetu - czy jest możliwy?

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2017 13:31
Maciej Dębski z Fundacji Dbam o Mój Zasięg przeprowadził eksperyment - poprosił uczniów z Trójmiasta, by przez trzy dni nie korzystali z żadnych mediów społecznościowych. Udało się, a rok później sam spróbował żyć poza siecią. Jak to się skończyło?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Cyberataki - czy można się przed nimi zabezpieczyć?

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2017 13:10
Okazuje się, że w przyszłości wojna będzie mogła przenieść się do cyberprzestrzeni, a ataki na nasze bezpieczeństwo będą odbywały się za pomocą skrzynek mailowych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Papierowe czy elektroniczne - które książki wybieramy?

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2017 11:15
- Książki drukowane na pewno nie "umrą". Dzisiejszy rynek pokazuje, że doskonale współistnieją z elektronicznymi wydaniami, a czytelnik ma możliwość wyboru - mówiła Martyna Bednarczyk.
rozwiń zwiń