Ekologiczna motoryzacja - jak to działa?

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2021 11:33
W programie sprawdzimy m.in., gdzie i w jaki sposób zatankować można elektryczne auto. Dowiemy się też, które aplikacje warto zainstalować, by nie pogubić się na drodze.
Czy tak wyglądać będą auta przyszłości?
Czy tak wyglądać będą auta przyszłości? Foto: shutterstock.com/TierneyMJ

W środowe popołudnie jak co tydzień zaprosimy Was na spotkanie z motoryzacją. Będzie nie tylko samochodowo, ale także ekologicznie. W cyklu "Co nowego w apkach" sprawdzimy tym razem, jak zaplanować trasę samochodu elektrycznego. Jak się okazuje, zespół studentów z Politechniki Warszawskiej stworzył aplikację, która może to zrobić za nas. Aplikacja zrobi to, uwzględniając nie tylko przystanki niezbędne do naładowania baterii. W okolicach, którymi będziemy się poruszać wyszuka także atrakcje, dzięki którym pasażerowie nie będą narzekać na nudę. 

W drugiej godzinie audycji, czyli po 18.05 pozostaniemy w klimacie ekologicznej motoryzacji i powiemy o eko-rewolucji, która ogarnęła polskie miasta. W cyklu "Teren zabudowany" sprawdzimy, czy rzeczywiście jesteśmy przygotowani na takie zmiany. 

Z roku na rok przybywa samochodów elektrycznych. Nikogo nie dziwi już pojazd wyposażony w tablice w kolorze zielonym. Takie ekologiczne pojazdy trzeba jednak zatankować. Dlatego w programie porozmawiamy z ekspertami i dowiemy się, czy w największych polskich miastach jest obecnie wystarczająca liczba ładowarek dla prywatnych samochodów? Jak wygląda korzystanie z nich? I o co chodzi przechodniom, którzy tym razem - dla odmiany - narzekają nawet na ekologiczne auta. 

W programie, tradycyjnie zaprosimy także na serwis kulturalny i muzyczny, które przygotują reporterzy Czwórki.

Czytaj także: 

***

Na audycję TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem zapraszamy w środę po godz. 17.05. Program poprowadzi Jan Olejniczak.

kd

Czytaj także

Jaka będzie motoryzacja przyszłości?

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2017 18:40
Samochody autonomiczne, czyli bez kierowców, auta sterowane komputerami, współdzielone przez innych użytkowników dróg - wszystko wskazuje, że czeka nas motoryzacyjna rewolucja.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zakaz sprzedaży samochodów spalinowych w Kalifornii

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 14:21
W Kalifornii w USA od 2035 roku sprzedaż nowych samochodów z silnikiem benzynowym będzie nielegalna.
rozwiń zwiń