Konkurs "Będzie Głośno!". "Zwyciężył dynamizm i siła muzyki"

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2018 14:40
Finał drugiej już odsłony konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno" za nami. Zwyciężyła Marta Zalewska, o której jurorzy mówią "Hendrix w spódnicy". Na koncert wokalistki zapraszamy już w grudniu!
Audio
  • Rozmowa z Martą Zalewską - zdobywczynią Nagrody Głównej w plebiscycie "Wydaj płytę z Będzie głośno!" (Będzie głośno!/Czwórka)
Marta Zalewska - laureatka drugiej odsłony konkursu Wydaj płytę z Będzie głośno
Marta Zalewska - laureatka drugiej odsłony konkursu "Wydaj płytę z Będzie głośno!"Foto: mat. promocyjne

marta zalewska damian sikorski finał 1200.jpg
Marta Zalewska - co wiemy o artystce, która wyda płytę z Czwórką?

Laureatka drugiej odsłony konkursu "Wydaj płytę z Będzie głośno!", wokalistka, autorka tekstów i multiinstrumentalistka Marta Zalewska to charyzmatyczna postać, wulkan energii, czystej krwi rock and roll w kobiecym wydaniu. W ramach nagrody głównej nakręci teledysk, weźmie udział w sesji zdjęciowej, otrzyma promocję na antenie Polskiego Radia i w social mediach, zagra koncert w studiu koncertowym Czwórki i przede wszystkim wyda płytę!

Na co dzień jest liderką czteroosobowego zespołu, w którym śpiewa i gra na gitarze elektrycznej oraz akustycznej. Natomiast w swoim debiutanckim materiale płytowym sama nagrała większość instrumentów (gitary, bas, skrzypce, altówkę, fidel, fortepian, instrumenty perkusyjne i inne).

Marta Zalewska 1200.jpg
"Szukałam instrumentów, które można podłączyć do prądu"

ZOBACZ WIĘCEJ Uzasadnienie jury - konkurs "Wydaj płytę z "Będzie Głośno"

 

Konkurs "Wydaj płytę z Będzie Głośno" miał na celu wyłonienie młodych artystów, którzy mogą być przyszłością polskiej sceny muzycznej. Partnerem akcji jest Stowarzyszenie Autorów Zaiks, które ufunduje dwie dodatkowe nagrody finansowe: dla autora najlepszego tekstu i kompozycji. Finał konkursu odbył się 12 października. POSŁUCHAJ WIĘCEJ w audycji "Będzie głośno!" >>>


W tegorocznej odsłonie wyróżniliśmy także dwa zespoły koncertami w Czwórce, które odbędą się w grudniu i styczniu. Na naszej scenie pojawią się Szpilersi - grupa, która powstała w 2012 roku i dziś na swoim koncie ma m.in. dwa występy na legendarnym festiwalu Hip-Hop Kemp oraz supporty takich artystów jak: OSTR, Pokahontaz, Sensi, Skorup, Bu, Metrowy, Buka, Kękę, Jamal, Ra The Rugged Man. A także duet Pomponika, w którego piosenkach przeplatają się elementy chińskiego popu i folkloru, jazzu i chilloutu. 

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Data i godzina emisji: w każdy piątek po godz. 18.05

mat. prasowe/kd/ac/kul


 

Czytaj także

Igor Herbut: na scenie nie ograniczam się

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2017 12:40
- Rozwijamy się jako muzycy i ludzie. Dzięki doświadczeniom zdobytym na trasie uczymy się siebie nawzajem - opowiada Igor Herbut z zespołu LemON.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Agnieszka Trzeszczak - kobiece oblicze polskich bębnów

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2018 09:00
Wydaje się, że perkusja to instrument bardzo męski. Od lat temu stereotypowi zaprzecza Agnieszka Trzeszczak, najlepsza polska bębniarka, która po perkusję "sięgnęła" w wieku 13 lat. 
rozwiń zwiń