JMS Band i Jacob Flâneur. Dwa koncerty na żywo w Czwórce!

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2019 13:50
W kolejnej odsłonie koncertowego cyklu na Czwórkowej scenie wystąpili artyści, którzy znaleźli się na naszej składance "Będzie głośno!" - JMS Band i Jacob Flâneur.
Audio
  • JMS Band - słoneczne reggae z Radomia (Będzie głośno!/Czwórka)
  • Jacob Flâneur na scenie Czwórki (Będzie głośno!/Czwórka)
Damian Sikorski i zespół JMS Band
Damian Sikorski i zespół JMS BandFoto: Rafał Wilk

Zespół JMS (Jah Motorcycles Squad) Band powstał w styczniu 2014 roku w Radomiu. Grupę tworzy dziewięć osób grających muzykę reggae z elementami energetycznego rocka i ska. W grudniu 2016 roku został zarejestrowany debiutancki materiał (SP) w postaci trzech utworów: "Babilon runie", "Pułapki Babilonu" oraz "Rozkładasz ręce" do którego to w styczniu 2017 roku powstał pierwszy teledysk. Pierwszy występ zespołu odbył się 4 czerwca 2016 roku podczas "II Rock Letnisko" w Garbatce-Letnisko. Grupa bardzo mocno związana jest z motocyklistami i klubami, które tworzą stąd kolejnym występem zespołu na dużej scenie było zaprezentowanie się w 2016 roku na ogólnopolskim zlocie motocyklistów "Gryf Party" nad Jeziorem Zegrzyńskim. Zespół koncertował także na znanych i cenionych festiwalach Reggae w Polsce: Reggae na Piaskach w Ostrowie Wielkopolskim oraz Reggaenwalde Festival w Darłowie.

Jako drugi zaprezentował się Jacob Flâneur. Magia słowa, możliwości jego wyginania, rymowanie przeprowadzane jak w laboratorium, to jest dla niego codzienność. Jacob Flâneur to jednoosobowy zespół, tworzony przez Dawida Jakubowskiego od 2012 roku. "Le flâneur" w języku francuskim oznacza osobę, która lubi spacerować po mieście, obserwować ludzi i rozmyślać nad światem. Swoje pierwsze teksty tworzył, właśnie przemierzając Gdynię nocą, ze słuchawkami na uszach, obserwując ludzi i miasto, spisując w notatniku myśli, które później przeradzały się w rymy. W jego tekstach można usłyszeć o przemyśleniach po podróżach przez świat, które stały się jego pasją. Wyruszył z plecakiem w samotną podróż przez Indie, przejechał motorem Wietnam i Kambodżę, oraz przemierzył Europę autostopem. Wraz z przyjaciółmi tworzył przez kilka lat miejsce zwane "Norą", gdzie każdy mógł przyjść, zagrać koncert, poćwiczyć grę na instrumentach, czy poszukać inspiracji dla swojej twórczości. Łączył swój rap zarówno z zespołami grającymi rock, metal, jak i muzykę elektroniczną czy eksperymentalną. W swojej muzyce stara się szukać nowych rozwiązań, odchodzących od klasycznego hip-hopu, na koncertach stawia na interakcje z publicznością i autentyczność.

ZOBACZ WIĘCEJ Koncerty Czwórki >>>

***

JMS Band i Jacob Flâneur zagrali w audycji "Będzie głośno!" w piątek (12.04). Program poprowadził Damian Sikorski.

mat. pras.kd/ac
 ​

Czytaj także

P.A.F.F. i goście - koncert na żywo w audycji Gargamela "Pogłos"

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2017 13:35
W czwartek 7 grudnia w czwórkowym studiu pojawili się P.A.F.F. oraz artyści, którzy wystąpili na jego najnowszym albumie "Fala", m.in. Tede, Duże Pe czy Bosski. Muzycy zagrali koncert w audycji "Pogłos" po godz. 19.00.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sokół z "debiutancką" płytą. "Pozostawiam wiele wyobraźni słuchaczy"

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2019 22:01
Sokół powraca z nową płytą i choć na koncie znany raper ma już kilkanaście wydawnictw, to jego solowy debiut. - Nie miałem ciśnienia, by robić solową karierę. Nie chiałem robić tego, co robią wszyscy, więc znalazłem swoją niszę. Mogę powiedzieć, że ta płyta jest bardzo moja - mówi w Czwórce. 
rozwiń zwiń