Jolokia w Czwórce. Tak gra grupa wyróżniona w konkursie "Wydaj płytę z Będzie Głośno"

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 19:00
- Jest głośno, ciężko i w pełni gitarowo, a zarazem sentymentalnie i nostalgicznie - tak o swojej muzyce mówią członkowie zespołu Jolokia. Wyróżniona w konkursie "Wydaj płytę z Będzie Głośno" grupa wystąpiła na scenie Czwórki.
Audio
  • Jolokia - koncert w Czwórce (Będzie głośno!/Czwórka)
Jolokia w studiu koncertowym Czwórki
Jolokia w studiu koncertowym CzwórkiFoto: Bartosz Bajerski

Rock alternatywny, rock psychodeliczny, a nawet stoner rock – tak swoją twórczość określają muzycy warszawskiego zespołu Jolokia. Pierwsze kompozycje założonej w 2004 roku grupy zarejestrowane zostały w starym, klimatycznym domu w malowniczej Falenicy. Efekty tych nagrań wydane zostały na wyprodukowanym własnym sumptem albumie "Driven by The Loccomotive", na którym słychać wyraźne wpływy m.in. Davida Bowie, The Cure, Jane’s Addiction, Queen Of The Stone Age i Jacka White’a.

Trans, melancholia i charakterystyczne brzmienie gitarowych dźwięków, a jednocześnie melodyjne partie wokalne wykonywane wspólnie przez dwóch wokalistów, to najbardziej rozpoznawalna wizytówka zespołu.

Zespół już kilkakrotnie został doceniony na krajowych festiwalach i przeglądach, zdobywając nagrody m.in. na "Rock May Festival" w Skierniewicach, na giżyckiej "Giwerze" czy na "Rockowaniach" w Mławie.

Koncert zespołu Jolokia odbył się w ramach audycji "Będzie Głośno!" Damiana Sikorskiego – dziennikarza muzycznego, muzyka i pomysłodawcy konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno".

Przed publicznością zgromadzoną w studiu i przed słuchaczami Czwórki zespół wystąpił w składzie: Bartek Banasik – wokal, gitara, Marek Cholewiński – wokal, gitara, Mateusz Bracha – głos, gitara, Patryk Lipiec – bas i Marcin Fijałkowski – perkusja.

______________

Posłuchaj także
sara kordowska 1200.jpg
Finał "Wydaj płytę z Będzie Głośno". Sara Kordowska na żywo w Czwórce

"Wydaj płytę z Będzie Głośno" to projekt w ramach którego Czwórka promuje młodych, zdolnych artystów, rozpoczynających przygodę z branżą muzyczną. W tym roku do konkursu zgłosiło się 268 zespołów, a jury przesłuchało ponad 2000 piosenek. Zwyciężczynią tegorocznej odsłony konkursu została Sara Kordowska. Akcję wsparli m.in. Muniek Staszczyk, Baranovski, Bovska, Mery Spolsky oraz ATARI WU – czyli połowa duetu Xxanaxx. Muzycy walczyli o nagranie płyty z radiową Czwórką, nagranie teledysku do singla promującego debiutancki album, udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej oraz promocję na antenie i w mediach społecznościowych Czwórki. Partnerami konkursu są: Związek Artystów Wykonawców STOART oraz Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, które ufundowało nagrody dodatkowe. Nagrodę za muzykę jury przyznało zespołowi Jolokia. Z kolei za najlepszy tekst nagrodzona została Melika. Ponadto koncertami w Czwórce wyróżniono zespoły: Jolokia oraz Honeycomb.

mat. pras./kul

Czytaj także

50-lecie Led Zeppelin. Muzyczna osobowość brytyjskiej sceny rocka obchodzi urodziny

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2018 15:18
Zespół sprzedał 300 milionów płyt na całym świecie i ponad 111 milionów w samej Ameryce. Najbardziej znany utwór, "Stairway to Heaven", stał się najczęściej emitowanym w historii rozgłośni radiowych. Skąd bierze się fenomen Led Zeppelin?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Afromental o krążku "5": czujemy się jak debiutanci

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2019 17:00
Piąta płyta w dorobku zespołu Afromental ukazała się 20 września. - Zmiany zaszły u nas na każdej płaszczyźnie i to był bardzo przyjemny proces - deklarują "Śniady" i "Tomson". - Teksty są po polsku i pojawił się nowy, zewnętrzy producent, który zebrał nas i nasze utwory "do kupy" - dodają. 
rozwiń zwiń