Afromental o krążku "5": czujemy się jak debiutanci

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2019 17:00
Piąta płyta w dorobku zespołu Afromental ukazała się 20 września. - Zmiany zaszły u nas na każdej płaszczyźnie i to był bardzo przyjemny proces - deklarują "Śniady" i "Tomson". - Teksty są po polsku i pojawił się nowy, zewnętrzy producent, który zebrał nas i nasze utwory "do kupy" - dodają. 
Audio
  • Afromental o nowej płycie i planach na przyszłość (Będzie głośno!/Czwórka)
Warszawa, 01.12.2018. Zespół Afromental podczas finału 9. edycji programu muzycznego The Voice of Poland
Warszawa, 01.12.2018. Zespół Afromental podczas finału 9. edycji programu muzycznego "The Voice of Poland" Foto: PAP/Stach Leszczyński

Po to robimy muzykę, bo ktoś mógł coś przeżyć Tomek "Tomson" Lach

Za produkcję albumu "5" odpowiada Maciek Wasio, a miksem i masteringiem zajął się Marcin Bors. - Najważniejszym efektem, który chcieliśmy osiągnąć były "ciary". Postanowiliśmy odpuścić wszystkie te kompozycje, które wywoływały tylko letnie emocje i nie budziły zaciekawienia. Ucho Maćka okazało się w tym procesie wręcz niezbędne - wspominają goście Czwórki.  

Będzie głośno! - posłuchaj pierwszej godziny audycji >>>

W sumie na krążku znalazło się 11 utworów, które opowiadają spójną historię. - Wcześniej też dbaliśmy o spójność naszych produkcji, ale proponowaliśmy słuchaczowi pełne spektrum brzmień. Na "5" natomiast mamy szeroki wachlarz najlepszych rockowych tradycji - dodają Bartosz "Śniady" Śniadecki i Tomek "Tomson" Lach.

Muzycy opowiadają także od zmianach personalnych w składzie zespołu i zdradzają, jakie rady mają dla debiutujących muzyków. Dlaczego szybko "dostaje się po gaciach za niebycie sobą"? I czemu fałsz działa, ale tylko w internecie?

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Goście: Bartosz "Śniady" Śniadecki, Tomek "Tomson" Lach (Afromental)

Data emisji: 11.10.2019

Godzina emisji: 19.06

kul/ac

Czytaj także

Record Store Day 2019. Motörhead, The Clash i Pink Floyd

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2019 13:26
Record Store Day już 13 kwietnia. Z okazji międzynarodowego święta niezależnych sklepów płytowych na sklepowe półki trafi wiele limitowanych edycji, pojawi się m.in. podwójnym singel "Overkill" i "Bomber" od Motörhead.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Agnes B.: w muzyce jestem bezkompromisowa i szalona

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 14:03
Wokalistka, znana wczesniej jako Agyness B. Marry powraca z nowym singlem "Swobodnie" w stylu indie i rocka. Utwór promować ma drugi już album Agnes B., który ukaże się na początku przyszłego roku.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Honeycomb: staramy się zarażać naszą muzyką

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2019 11:56
Honeycomb to dwuosobowy projekt ze Śląska tworzący mieszankę muzyki elektronicznej z żywymi instrumentami, całość przeplatając liryczną opowieścią.
rozwiń zwiń