Piątkowy wieczór z muzyką - koncert Sonbird w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2020 09:53
Zapraszamy na retransmisję koncertu indierockowego zespołu Sonbird, jednego z najlepiej zapowiadających się młodych zespołów w Polsce. A przed koncertem Damian Sikorski w audycji "Będzie głośno!" porozmawia z członkami poznańskiego zespołu Chłopaki.
Zespół Sonbird
Zespół SonbirdFoto: Bartosz Bajerski/Polskie Radio

sonbird mateusz tomaszuk 1200.jpg
Sonbird: najwięcej siły zostawiamy na bisy

O nich już jest głośno: Sonbird to czterech młodych chłopaków z Żywca grających współczesnego indierocka. Zanim jeszcze wydali debiutancką płytę, podbili serca publiczności i krytyków, występując na najważniejszych polskich festiwalach muzycznych: Męskim Graniu, Open'er Festivalu, OFF Festivalu, Rock In Summer, Kraków Live Festivalu, czy Open Stage w ramach Open’er Festival. Grali także u boku Ørganka, Myslovitz, Happysad, LemOn, Wolf Alice. Przez krytyków często porównywani do Myslovitz czy Kings of Leon, z całą pewnością mają swój własny, niepowtarzalny styl, a do tego opinię fenomenalnego performera koncertowego.


W 2019 roku wydali swój debiutancki, świetnie przyjęty album "Głodny", który nagrali dzięki zwycięstwu na Festiwalu Supportów 2017. Ich singiel "Niepoważny" zanotował 1,7 miliona odtworzeń na YouTube!

ZOBACZ TAKŻE Koncert Sonbird w Czwórce >>>

A w pierwszej godzinie audycji, jeszcze przed koncertem żywieckiej grupy, Damian Sikorski zaprasza do wysłuchania wywiadu z zespołem o bezpretensjonalnej nazwie Chłopaki. Poznański duet powstał zaledwie rok temu z inicjatywy Maurycego Olszlegiera oraz Mikołaja Reszelskiego. Swoją muzykę Chłopaki opisują jako pop inspirowany funkiem, soulem i jazzem. W marcu tego roku wydali pierwszy singiel pt. "Mango".

***
Retransmisja koncertu Sonbird oraz wywiad z Chłopakami na antenie Czwórki: w internecie na czworka.online, w systemie DAB+ i w urządzeniach mobilnych przez aplikację Player Polskie Radio.

mat. pras./kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Finał akcji "EKOiści": koncert Funk Da System w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 20:12
Zespól Funk Da System wystąpił na deskach Czwórkowej sceny trzy lata temu. Od tego czasu ukazała się m.in. płyta długogrająca grupy pt. "Kwantissimo", muzycy zagrali też wiele koncertów. Teraz powrócili do nas w ramach akcji "EKOiści". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Duet Honeycomb zagrał w Czwórce. Oto, jak "lepili dźwiękami"

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2019 19:00
- Lepimy dźwiękami, kleimy jak miód - mówią o swojej muzyce członkowie Honeycomb. Duet wyróżniona w tegorocznym konkursie "Wydaj płytę z Będzie Głośno" wystąpiła w koncertowym studiu Czwórki.
rozwiń zwiń