Palmy i retransmisja koncertu Honeycomb

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 10:18
W pierwszej godzinie "Będzie głośno" odwiedzą nas Michał i Mateusz czyli duet Palmy.  W drugiej zapraszamy na retransmisję koncertu Honeycomb. 
Duet Honeycomb w Czwórce
Duet Honeycomb w CzwórceFoto: Bartosz Bajerski/Czwórka

O 18.05 Damian Sikorski spotka się z Palmami i ich instrumentalnymi kompanami. Mateusz, Michał, Michał i Łukasz zaproszą do wspólnej podróży po dźwiękach, które nie wpisują się w sztywno określone gatunkowe ramy indie rocka. Zespół w swojej finalnej postaci istnieje od stycznia 2019 roku i obecnie pracuje nad debiutancką EPką, z której dwa utwory ("nie ma za co" i "stare wieżowce") są już dostępne w sieci.

Jeszcze w listopadzie ubiegłego roku Palmy zajęły pierwsze miejsce na festiwalu twórczości "Korowód", gdzie jedną z nagród był występ na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia. Autorem tekstów i pomysłodawcą kompozycji jest Mateusz Liziński wraz ze swoim bratem Michałem.

O 19.05 zapraszamy na retransmisję koncertu Honeycomb. W Czwórce usłyszymy Zuzannę Kędzierską i Michała "Włødzimierza" Włodarczyka - dwuosobowy projekt ze Śląska, tworzący mieszankę muzyki elektronicznej z żywymi instrumentami i liryczną opowieścią. Nie gonią, nie uciekają. Biegną, bo jak przyznają - nie lubią stać w miejscu. Tworzą w zaaranżowanym przez Michała domowym studiu. W tym duecie Zuzanna Kędzierska odpowiada za wokal. Michał "Włødzimierz" Włodarczyk to producent, kompozytor i multiinstrumentalista, z kilkoma solowymi projektami na koncie.

Pierwszy singiel Honeycomb pojawił się w sieci we wrześniu 2018 roku, a już w grudniu zostali laureatami Bass&Beat Festival we Wrocławiu. Latem 2019 wystąpili między innymi na Fest Festival czy Slot Art Festival. We wrześniu 2019 roku zostali wyróżnieni w trzeciej odsłonie konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno". Piosenka zespołu "Lot balonem" znalazła się na składance "Będzie Głośno Vol.2".

Koncert duetu Honeycomb" odbył się w piątek 20.12.2019.

Gospodarzem audycji "Będzie głośno" jest Damian Sikorski, który na spotkanie zaprasza w piątek (22.05) o godz. 18.05.

***
Retransmisja koncertu na antenie Czwórki: w internecie na czworka.online, w systemie DAB+ i w urządzeniach mobilnych przez aplikację Player Polskie Radio.

mat.pras./pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Mike Millard Method". Powstał dokument o twórcy bootlegów

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2019 15:12
Film "Juicy Sonic Magic: The Mike Millard Method" to minidokument stworzony przez zespół The National w hołdzie dla legendarnego twórcy bootlegów - nagrań koncertów tworzonych przez Mike'a Millard'a na długo przed powstaniem smartphonów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piątkowy wieczór z muzyką - koncert Sonbird w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2020 09:53
Zapraszamy na retransmisję koncertu indierockowego zespołu Sonbird, jednego z najlepiej zapowiadających się młodych zespołów w Polsce. A przed koncertem Damian Sikorski w audycji "Będzie głośno!" porozmawia z członkami poznańskiego zespołu Chłopaki.
rozwiń zwiń