Zespół Myasta zwycięzcą 4. odsłony "Wydaj płytę z Będzie Głośno"

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2020 18:14
Tym razem jurorzy "Wydaj płytę z Będzie Głośno" postawili na pozytywną wibrację reggae z takimi stylami jak dancehall, raggamuffin, rap, ska. Tak właśnie brzmi muzyka grupy Myasta, która wyda płytę z Czwórką. Myasta muzycznie przenikają przez wnętrza odbiorców, wprawiając w harmoniczny trans. Ich muzyka ma wielowymiarowy charakter i łączy zespół w integralną całość.
Zespół Myasta - zwycięzca 4. odsłony konkursu Wydaj płytę z Będzie Głośno
Zespół Myasta - zwycięzca 4. odsłony konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno"Foto: Czwórka/Patryk Grabowski

- Co roku wybór zwycięzcy nie jest łatwy, w tym szczególnie mieliśmy wysoko zawieszoną poprzeczkę, bo do konkursu zgłosiło się więcej zespołów niż w poprzednich edycjach - mówi Damian Sikorski. - Ponad 300 zespołów zgłosiło prawie 3000 piosenek! Tym samym była to rekordowa ilość.

Zwycięzca 4. edycji "Wydaj płytę z Będzie Głośno" 

Posłuchaj
01:40 czwórka będzie głośno 28.08.2020 wyniki.mp3 Myasta - zwycięzcą konkursu "Wydaj płytę z Będzie głośno" - wyniki ogłasza Damian Sikorski (Będzie głośno/Czwórka)

 

Zwycięzcą tegorocznej odsłony konkursu jest zespół Myasta - ośmioosobowy skład mieszkający na co dzień w trzech sąsiadujących miastach: Bydgoszcz, Toruń, Chełmno. - Po pierwszym przesłuchaniu każdy z Was pomyśli o muzyce reggae, ale po kolejnych odtworzeniach ich płyty odkryjecie fascynacje innymi gatunkami muzycznymi, takimi jak hip-hop, dub, ska, rock, alternatywa. Kompozycje, które znajdą się na ich debiutanckim krążku, są doskonale zagrane i zaśpiewane. Każdy dźwięk jest przemyślany i nie bez przyczyny znalazł się w danym miejscu. Warto poczekać do października, wtedy ukaże się ich debiutancka płyta, zachęca pomysłodawca konkursu i autor audycji "Będzie głośno!".


Posłuchaj
06:13 czwórka będzie głośno 28.08.2020 myasta.mp3 Przedstawiciele zespołu Myasta komentują swoje zwycięstwo w konkursie "Wydaj płytę z Będzie głośno!"

 

MYASTA - " Tańcz " Live GOPRO h5 / mariusz mitura

Zobacz także: Laureaci konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno"

Wyróżnieni koncertami w Czwórce:

Spajku/Dziunek do konkursu zgłosili płytę "Za świeży skład". Album zawiera 13 utworów, za których produkcję odpowiada Dziunek, a za większość tekstów - Spajku. Z założenia skład i płyta reprezentują hip-hop, ale szeroki horyzont muzycznych zainteresowań artystów znajduje również odzwierciedlenie w ich muzyce. Na płycie nie brakuje instrumentalistów (saksofon, rhodes, akordeon) oraz chórków i wokalistek.

Posłuchaj
03:46 czwórka będzie głośno 28.08.2020 spajku i dziuniek.mp3 Spajku i Dziunek otrzymują aż dwa wyróżnienia!

 

Spajku/Dziunek - Koniec w line-upie / getupstv

Tony White to raper i beatmaker pochodzący z Łodzi. Jest autorem muzyki i tekstów do wszystkich swoich utworów. Niezależność i swoboda twórcza pozwoliły mu na wypracowanie własnego stylu. W lutym 2017 roku ukazała się jego pierwsza EP-ka pt. "Kiedyś wyjadę". Pół roku później wypuścił singiel "Tak jak chciałem", który został wyróżniony w konkursie radiowej Czwórki i znalazł się na oficjalnej składance. Po tym sukcesie raper pracował intensywnie nad nowym materiałem i w ten sposób powstał kolejny singiel "Gubię zasięg" oraz EP-ka "Kiedyś będziemy bogaci". Artysta może pochwalić się między innymi występem na łódzkich Artenaliach, koncertami w Czwórce [POSŁUCHAJ>>>] oraz w Radiu Łódź w ramach festiwalu SoundEdit Spotlight. 


Posłuchaj
04:53 czwórka będzie głośno 28.08.2020 tony.mp3 Tony White wyróżniony w konkursie "Wydaj płytę z Będzie głośno!"

 

Tony White Tony White

Zespół Dżentelmenels rozpoczął działalność na początku 2010 roku. Grana przez nich muzyka to wybuchowa mieszanka rapu, reggae, ska, rocka i funky, czyli połączenie charakterów wszystkich członków kapeli. W ciągu dekady zagrali niezliczoną ilość koncertów, na jednej scenie z największymi gwiazdami. Poza niepowtarzalnym stylem muzycznym wyróżnia ich także koncertowa energia, która natychmiast udziela się publiczności.

Posłuchaj
04:06 czwórka będzie głośno 28.08.2020 dżentelmenels.mp3 Dżentelmenels otrzymali wyróżnienie - zagrają koncert w Czwórce

 

DżentelMENELS - Z pą pą [OFFICIAL VIDEO] / Dżentel menels


Wyróżnieni nagrodami finansowymi przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS - partnera konkursu:

  • Za muzykę - Endless Canvas
  • Za teksty - Spajku i Dziunek

Posłuchaj
05:33 czwórka będzie głośno 28.08.2020 rafał bryndal zaiks.mp3 O wyróżnieniach przyznanych przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS opowiada Rafał Bryndal

 

Endless Canvas to duet, który tworzą Bogumił i Mia z Gdańska. Pandemiczne zamknięcie poświęcili na wydobycie z siebie najlepszych pomysłów i tak "sklecili" 12-częściowy album. - Nie będziemy rozgadywać się na temat tego, jak się dogadujemy, co robimy i jak wielkim uczuciem to darzymy, bo to, co usłyszycie, powie Wam najwięcej. Jesteśmy zwarci i gotowi, żeby całkowicie i ostatecznie poświecić nasze życie na tworzenie muzyki, bo to w zasadzie jest jedyne, co moglibyśmy robić do końca naszych żyć - deklarują muzycy.

Wyświetl ten post na Instagramie.

🔊4 Edycję konkursu Wydaj Płytę z Będzie Głośno wygrywa zespół @myastaofficial 💥już wkrótce album, klip i koncert🔥

Post udostępniony przez Czwórka Polskie Radio. (@czworka_polskieradio)

mat. prasowe/kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka Damian Sikorski
Czytaj także

Wojtek Sokół o Wydałem: chcę wydawać historie, w których pulsują słowa i rytm miasta

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2020 15:40
- Od jakieś czasu myślałem o tym, żeby wydawać literaturę i albumy. Ale to, co mnie ostatecznie przekonało, to fragment "Baśki", powieści Wojtka Friedmanna, który przeczytałem i którą to właśnie wydałem - opowiada Wojtek Sokół. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Krzysztof Zalewski zapowiada "Zabawę". Nowa płyta już we wrześniu

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2020 16:50
- Od zawsze podróżuję po gatunkach, bo nie mam chyba na tyle cierpliwości, żeby trzymać się w jednej ramie przez 12 piosenek. Niektóre utwory będą rockowe, inne taneczne, jeszcze inne utrzymane w klimacie Toma Waitsa, ale faktycznie na "Zabawie" sporo będzie instrumentów klawiszowych - przyznaje Krzysztof Zalewski. 
rozwiń zwiń