Yelram - koncert w Czwórce. Przeżyj to jeszcze raz! [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2021 09:38
Yelram to zwycięzcy Czwórka Reggae Contest w 2019 roku. Zachwyciła się nimi publiczność Ostróda Reggae Festivalu i słuchacze Czwórki. Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania koncertu, którego retransmisja miała miejsce 2 lipca 2021.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘC Z KONCERTU TUTAJ! 

Początki grupy sięgają grudnia 2006 roku i garażu jednego z czwórki kolegów ze szkolnego boiska. Zespół zagrał blisko 300 koncertów klubowych i występował m.in. na festiwalach: "Reggae na Piaskach", "Reggaenwalde", "Stolica Reggae Festiwal", a także siedmiokrotnie na "Przystanku Woodstock" w Kostrzynie nad Odrą.

Źr. Czwórka/Yelram w Czwórce [Strefa Dread]

W 2013 roku ukazał się debiutancki krążek zespołu pt. "Reggae Power". Na płycie znalazło się dziewięć kompozycji wzbogaconych o dwa bonusy. W roku 2016 zespół zawiesił działalność i powrócił trzy lata później - w 2019 wygrywając "Czwórka Reggae Contest" na Ostróda Reggae Festival. Finał konkursu odbył się w lipcu 2019 i został poprzedzony głosowaniem słuchaczy. - Yelram to ciekawy zespół ze sporym doświadczeniem. Cieszę się z ich wygranej w Czwórka Reggae Contest i mam nadzieję, że przełoży się to na ich większą rozpoznawalność - mówił Mirosław "Maken" Dzięciołowski, muzyczny dziennikarz Czwórki.


Czwórka Reggae Contest 2019 - zwycięska formacja Yelram Czwórka Reggae Contest 2019 - zwycięska formacja Yelram

Na audycję "Będzie głośno" zapraszamy w każdy piątek po godzinie 19.05. Program prowadzi Damian Sikorski.

Koncert formacji Yelram odbył się 16 grudnia 2019 roku w ramach audycji "Strefa Dread".

pierwszej godzinie audycji "Będzie głośno!" zapraszaliśmy na spotkanie z zespołem Cukrowe Dziady, który zgłosił się do 5. edycji Wydaj płytę z Będzie Głośno

mat. pras./pj


Zobacz więcej na temat: Czwórka koncert reggae

Czytaj także

Znów zabrali nas na Hel. Sonbird w Czwórce [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2021 19:50
Za nami retransmisja koncertu indierockowego zespołu Sonbird, jednego z najlepiej zapowiadających się młodych zespołów w Polsce. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śląsk na lato - kino samochodowe, koncerty i wystawy

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2021 16:40
Jak co tydzień Maciej Kędziora, krytyk filmowy, student katowickiej filmówki, zaprasza na przegląd najciekawszych miejsc, inicjatyw, wydarzeń kulturalnych na Śląsku.  
rozwiń zwiń