"Zaczynam się od miłości". Natalia Przybysz zdradza szczegóły nowej płyty

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2022 13:00
- Na płycie "Zaczynam się od miłości" znajdzie się 8 utworów z niewyśpiewanymi tekstami Kory oraz dwie piosenki, które napisałam sama - mówi Natalia Przybysz. Album ukaże się 4 marca 2022 roku.
Zaczynam się od miłości - nowy album Natalii Przybysz ukaże się 4 marca 2022 roku
"Zaczynam się od miłości" - nowy album Natalii Przybysz ukaże się 4 marca 2022 rokuFoto: Silvia Pogoda/Kayax
  • Na nowej płycie Natalia Przybysz interpretuje teksty Kory ze zbioru zapisków artystki "Miłość zaczyna się od miłości"
  • Najnowszy singiel promujący to wydawnictwo to "Zew" - oda do wolności i dzikości
  • W pracy nad albumem artystkę wspierał jej zespół w składzie: Jurek Zagórski, Mateusz Waśkiewicz, Pat Stawiński i Kuba Staruszkiewicz

Wszyscy śpiewają "Krakowski spleen"

Po nagraniu "Krakowskiego spleenu" Maanamu, który znalazł się na płycie "Jak malować ogień", artystka spotkała się z Kamilem Sipowiczem - żeby uzyskać jego akceptację. - Usłyszałam wtedy, że wszyscy ciągle śpiewają ten "Spleen", a przecież jest tyle innych i fajnych piosenek Kory - wspomina rozmówczyni Damiana Sikorskiego. - Kamil Sipowicz nie wyraził wtedy żadnej opinii o mojej wersji, ale dostałam propozycję, żeby skomponować melodie i nagrać utwory z tekstami Kory, których ona nigdy nie zaśpiewała. Trochę mnie ona przerosła, zwłaszcza w kontekście artystów, którzy wcześniej nie podjęli się tego zadania. Byłam wdzięczna, ale postanowiłam żyć, jakbym nigdy tej propozycji nie usłyszała.

"Miłość zaczyna się od miłości"

Natalia Przybysz zmieniła zdanie, gdy dostała wydrukowany egzemplarz zbioru zapisków Kory "Miłość zaczyna się od miłości". - Zanim na dobre wczytałam się w te teksty, zachwyciło mnie już samo wydanie książki. A ponieważ jestem "papierową" fetyszystką, zaczęłam tę książkę nosić ze sobą - opowiada. - Po jakimś czasie znalazłam w niej zdanie, które wessało mnie do środka: "mam gniazdo miłości na wysokiej skale". Wtedy poczułam, że chcę to zaśpiewać. Wers pochodził z utworu "Mama", który Kora zaśpiewała na płycie "Hotel Nirwana". - To jest jedyna kompozycja na mojej płycie, która była wcześniej wykonywana przez Korę.

Posłuchaj
07:44 CZWÓRKA Bedzie glosno - natalia przybysz 14.01.2022.mp3 Natalia Przybysz zapowiada nowy album "Zaczynam się od miłości" (Będzie głośno!/Czwórka)

Krzyk z głębi pandemii

Jak dotąd album "Zaczynam się od miłości" promowały dwa single: "Manifest Kory 27.11.2012" oraz "Oko Cyklonu". Najnowszy utwór - "Zew" - to jedna z dwóch autorskich kompozycji Natalii. - Moje piosenki dopełniają tę opowieść. Są dla mnie brakującymi elementami dla pełnowartościowego albumu - wyjaśnia artystka. - "Zew" to mój okrzyk z głębi pandemii i zastoju energii z nią związanego. To zagubiona łączność z moją dziką naturą i jej odnalezienie. Pomógł mi w tym koń o imieniu Romeo, któremu jestem wdzięczna za doświadczenie galopu.

Natalia Przybysz - Zew (Official Video) / KayaxTV

Po premierze płyty artystka wyrusza w trasę koncertową. - "Zaczynam się od miłości" to płyta, która długo we mnie dojrzewała. Myślę o niej, jako o kontynuacji moich wcześniejszych albumów i traktuje ją tak, jak autorskie krążki. Dlatego na koncertach pojawią się nie tylko nowe utwory, ale też te, które są już znane - dodaje Natalia Przybysz. 

Sprawdź także:

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Natalia Przybysz

Data emisji: 14.01.2022

Godzina emisji: 18.40

kul

Czytaj także

Brodka o "Brut": to album o wielu smakach

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2021 13:30
- Zależało mi, żeby płyta "Brut" była zbalansowanym daniem. Są tam momenty gorzkie, słodkie, kwaśne i pikantne. Mam nadzieję, że udało mi się wypełnić wszystkie kubki smakowe słuchaczy - mówi Monika Brodka. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bovska w poszukiwaniu "dzikiej dziewczynki". Nowy singiel artystki

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2021 13:50
- "Dzika" to piosenka o relacji z ogromną wewnętrzną siłą, która istnieje w każdej kobiecie. Jest to utwór o tęsknocie za nią i wołaniu jej. Jest o spotkaniu z prawdą o sobie samej - opowiada Bovska. 
rozwiń zwiń