DJ BRK z autorskim debiutem

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2022 21:41
​DJ BRK, producent znany ze stałej współpracy z Jareckim, Grubsonem oraz wieloma innymi znanymi polskimi artystami, kończy właśnie swój pierwszy autorski album. O pracy nad nim opowie w "Będzie głośno!". 
DJ BRK w słynnym studiu Kurnik
DJ BRK w słynnym studiu KurnikFoto: Jarecki / mat. promocyjne DJ BRK

DJ BRK zapowiada, że materiał ukaże się w tym roku, pojawi się na nim cała plejada wokalnych gości, a płytę opublikuje krajowy oddział legendarnej hiphopowej wytwórni Def Jam. Pierwszym singlem zwiastującym krążek jest utwór pt. "Gold", przygotowany z udziałem Igo z duetu Bass Astral x Igo i grupy Cock Machine.

Co nas czeka na tej płycie? Skąd decyzja o nagraniu autorskiego albumu? Odpowiedzi na te pytanie poznamy w audycji "Będzie głośno!" tuż po 19.05. Gościem Damiana Sikorskiego będzie DJ BRK. 

W pierwszej godzinie audycji usłyszymy grupę Johnny's Daughter. To zespół muzyczny grający i tworzący muzykę z pogranicza rocka i bluesa. Projekt osadzony jest w klimatach lat 70. i 80. Muzyka w pełni autorska, w głównej mierze opisuje życiowe rozterki, walkę z przeciwnościami losu i oparta jest na dużym ładunku emocji i prawdziwości przekazu, bez kiczu czy tandety. Okraszona jest mocnymi i charakterystycznymi riffami oraz jinglami.

Początki zespołu sięgają 2015 roku. Obecne brzmienie i skład wykrystalizowały się w 2019 roku. Na swoim koncie zespół ma już dwa wydane single "Życiowe zakręty" oraz "Niestety tak już jest". Zespół zdradza, że ma gotowy już pełen materiał na długogrający album, który chcieliby zarejestrować. Skład grupy to: Adam Słupicki - gitara, wokal, Bartłomiej Machajewski- gitara, Wojciech Bryll - gitara, bass, Paweł Sas - instrumenty klawiszowe, Szymon Tuszyński - perkusja. 

***

Na audycję z cyklu "Będzie głośno!" w piątek o 18.05 zaprasza Damian Sikorski.

pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka MUZYKA hip hop
Czytaj także

Polska alternatywa i hip-hop we Wrocławiu. Sprawdź nasze festiwalowe audycje

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2021 06:00
W piątek i w sobotę Wrocław był stolicą muzyki. Najpierw w Hali Stulecia odbył się Wrocław Hip Hop Festival, potem - One Love Music Festival. Byliśmy na obu imprezach i przygotowaliśmy dla Was specjalne audycje.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Nieprzeciętny" Rademenez pobił rekord Guinessa w rapowaniu

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2021 13:51
Zwycięzca tegorocznej odsłony plebiscytu Czwórki "Nieprzeciętni" został rekordzistą Guinessa. Zielonogórski raper ustanowił najlepszy wynik w historii, nawijając przez 36 godzin. 
rozwiń zwiń