Nieprzeciętni 2021. Co słychać u Antoniusza Dietziusa?

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2021 21:15
Antoniusz Dietzius został laureatem pierwszego plebiscytu Czwórki "Nieprzeciętni" w 2005 roku. Był wówczas uczniem liceum w Muszynie i całą klasę zaraził miłością do teatru muzycznego.
Antoniusz Dietzius
Antoniusz DietziusFoto: Jacek Konecki/PR

Posłuchaj także
nieprzeciętni 1200 tekst_BB.JPG
Nieprzeciętni 2021 - wystartował plebiscyt Czwórki!

Antoniusz Dietzius Nieprzeciętny 2005 roku, gdy zdobywał tytuł, był 18-letnim aktorem i reżyserem. Kilkanaście lat później zasiadał w kapitule Plebiscytu. - Moja przygoda z Nieprzeciętnymi zaczęła się w jeszcze szkole, bo już wówczas całą swoją filmową pasję zaczynałem przekuwać w czyny - wspominał gość Czwórki. - Do Nieprzeciętnych zgłosiła mnie wówczas koleżanka z klasy, a ja dowiedziałem się o tym dopiero, gdy otrzymałem telefon od Polskiego Radia, że znalazłem się w gronie dziesięciu finalistów - opowiadał Dietzius w rozmowie z Czwórką [POSŁUCHAJ >>>]

Posłuchaj
10:21 czwórka reportaż 25.03.2021.mp3 Co słychać u Antoniusza Dietziusa? - reportaż Weroniki Puszkar (Reortaż/Czwórka)

 

ZOBACZ TAKŻE Arkadiusz Dietzius - pierwszy Nieprzeciętny >>>

Później sprawy potoczyły się szybko wygrał statuetkę, a sam po ukończeniu kolejnych szkół został reżyserem w Śródmiejskim Teatrze Miejskim w Warszawie, który przed wybuchem pandemii był jego drugim domem. Dziś wciąż prowadzi tam zajęcia, warsztaty z teatru muzycznego, z utrzymaniem reżimu sanitarnego. W jego pokoju w Teatrze jest mnóstwo plakatów londyńskich spektakli, bilety, pamiątki. Nie brakuje też plakatu "Miss Saigon" z warszawskiego Teatru Roma, który zaważył na pasji, karierze i wyborach życiowych Nieprzeciętnego. 

Antoniusz Dietzius przyznaje, że nie lubi pracy online. Potrzebuje kontaktu z drugim człowiekiem. Zdradza, że już pracuje nad nowym, autorskim projektem. 

NIEPRZECIĘTNI 2021 - serwis specjalny >>>

***

Reportaż Weroniki Puszkar 

Data emisji: 25.03.2021

Godz. emisji: 21.17

kul/pj

Czytaj także

Czy teatr wie, jak mówić do młodych? Jak ich przyciągnąć?

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2020 12:11
Okazuje się, że tak! "Nina i Paul" - pierwszy spektakl w Teatrze Miejskim w Gliwicach dla młodzieży od razu został przyjęty entuzjastycznie przez nastolatków i widzów dorosłych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Będę influencerem. Preferencje zawodowe polskich nastolatków

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2021 19:30
Polskie nastolatki zawodową przyszłość wiążą z internetem. Jedni chcą być programistami, inni  grafikami, ale największą popularnością cieszą się: youtuber, instagramer oraz tiktoker. 
rozwiń zwiń