Zespół Wasabi premierowo z singlem "Odbicia" w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2022 21:15
Po dwóch latach grupa Wasabi wraca z nowym singlem. W "Będzie głośno!" premierowo usłyszeliśmy singiel "Odbicia", który jest zapowiedzią debiutanckiego albumu zespołu.
Wasabi
WasabiFoto: mat. pras.

W dniu premiery singla "Odbicia", gośćmi audycji są Gabek Rękas, Piotr Gębala z zespołu Wasabi. - Singiel "Odbicia" przygotowaliśmy jako przedsmak nowego materiału, ponieważ ostatnia piosenka jaką opublikowaliśmy czyli "Mikrourazy" ukazała się ponad dwa lata temu - mówi Gabek Rękas. - My i mam nadzieję nasi słuchacze jesteśmy gotowi na nową dawkę numerów i ten kawałek jest pierwszym z nich.

Tarnowska grupa Wasabi powstała wiosną 2013 r. Stworzyli ją młodzi muzycy zafascynowani muzyką z pogranicza alternatywy, funky i rock. Od początku działalności zespół pracował nad swoim materiałem. Pierwszy efekt tej pracy, utwór pod tytułem "Stopy w stronę nieba" grupa zaprezentowała podczas koncertu w ramach 22 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Rynku w Tarnowie w styczniu 2014. Ich utwór "Sukienka" znalazł się na pierwszej składance "Będzie Głośno!".

Obok muzyki, w twórczości zespołu ważna jest warstwa liryczna. Przed pandemią grupa tworzyła piosenki podczas prób. Pandemia wymusiła jednak zmianę trybu pracy. Nie było to już wspólne jam session. - Numery tworzone były indywidualnie, na próby przynosiliśmy propozycje piosenek i łatwiej było to ogarniać - tłumaczy Piotr Gębala. - Ponieważ mieliśmy ograniczone możliwości spotkań, chcieliśmy, żeby odbywały się w najbardziej optymalny sposób. Przynosząc gotowe rzeczy na próbę udało się to zrobić.  

Jak zapowiadają muzycy, nową płytą Wasabi chce otworzyć nowy rozdział w życiu grupy, a piosenki będą miały różnorodny charakter. - W utworach pojawią się gitarowe brzmienia, ale też pojawi się nuta agresji, autorefleksji nad światem i nad kondycją w jakiej wszyscy się znajdujemy - zdradza Gabek. - Mam nadzieję, że to zaciekawi i zaprosi do wysłuchania kolejnych singli.

Źr. Youtube/WASABI - Odbicia (loop video)

Nowy materiał powstawał pod okiem i "uchem" Arka Kopery z Black Kiss Records. - Jeżeli chodzi o formy piosenek, to zostały tak jak je stworzyliśmy. To, co dodał od siebie Arek to produkcyjna magia i większość klawiszy, którą słychać w nagraniach - bo to świetny klawiszowiec - mówi Gabek. - Przyszliśmy do studia bardzo dobrze przygotowani i zrobiliśmy swoją robotę najlepiej jak potrafiliśmy  Cieszymy się, że efekty tej pracy się podobają i nie możemy się doczekać kiedy pokażemy więcej. Mam nadzieję, że będziemy mieli okazję zaskoczyć słuchaczy.


Źr. Youtube/Wasabi - Mikrourazy (official video)


Koncerty to był nieodłączny element życia zespołu. Wasabi występowali m.in. jako jedyny polski artysta na wielkim, niemieckim Bochum Total Festival 2016. Supportowali: Lemon, Zakopower, Dawida Podsiadło, Kombi, Wilki, T.Love, Braci. Mają za sobą nie tylko sporo znakomicie przyjętych występów ale też kilka nagród. Grupa jest także półfinalistą ósmej edycji popularnego telewizyjnego show "Must be the music". Zespół występował także studiu koncertowym Czwórki. Pandemia nieco zastopowała występy grupy, jednak jak zapowiadają goście Czwórki, Wasabi jest na dobrej drodze, żeby wrócić do koncertowania. Zespół szykuje się na jesienną trasę klubową.


Posłuchaj
40:54 Czwórka/Będzie Głośno! - Wasabi 26.08.2022.mp3 Gabek Rękas i Piotr Gębala z zespołu Wasabi o singlu "Odbicia", płycie i planach (Będzie Głośno!/Czwórka)

 

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Gabek Rękas, Piotr Gębala (zespół Wasabi)

Data emisji: 26.08.2022

Godzina emisji: 18.05


mat.pras/aw

Czytaj także

"The Best Of Będzie Głośno!" - winylowy prezent od Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2021 06:00
8 października 2021 roku w sprzedaży pojawiło się kolejne wydawnictwo Agencji Muzycznej Polskiego Radia i pierwsza w historii płyta winylowa dokumentująca działania muzyczne Czwórki Polskiego Radia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kowalski z krążkiem "Anomalie". "Marzenia się spełniają"

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2022 19:24
- Ta płyta to dziesięć historii, które są dosłownie "wyjęte" z mojego życia. Ostatnie lata pełne były zmian i zawirowań, ale staram się je traktować jak lekcje i wyciągać z nich wnioski - tłumaczył aktor i wokalista Adi Kowalski.  
rozwiń zwiń