Ikarus Feel i kwit/квіт. Będzie o nich głośno?

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2024 15:38
Gośćmi Damiana Sikorskiego w najbliższej odsłonie audycji "Będzie głośno!" będą muzycy Ikarus Feel oraz Marina Mashtaler, Johannes Niehaus z duetu kwit/квіт.
Będzie głośno promuje debiutujących muzyków
"Będzie głośno" promuje debiutujących muzykówFoto: Shutterstock

Ikarus Feel to grupa przyjaciół, których połączyła wspólna pasja do muzyki. "Wywodzimy się z Lublina gdzie staramy się regularnie koncertować, tworzyć oraz spełniać nasze małe marzenia. Gatunek, w którym się obracamy to swoisty trójkąt bermudzki rockowego świata w którego skład wchodzą: rock, rock alternatywny oraz indie rock." Muzyków i ich twórczość poznamy w pierwszej godzinie audycji "Będzie głośno", tuż po 20.00. 

O 21.00 studio odwiedzi duet kwit/квіт - wrocławski zespół muzyki elektronicznej, który wygrał zeszłoroczny Przegląd Piosenki Aktorskiej. Współtworzą go Marina Mashtaler, ukraińska wokalistka, autorka tekstów i muzyki, oraz Johannes Niehaus, kompozytor i producent pochodzący z Niemiec. Muzyka kwit/квіт to połączenie rozmarzonych dźwięków syntezatorów, maszyn perkusyjnych i opowieści o lasach, miastach, porach roku, miłości i śmierci.

***

Audycja "Będzie głośno" to miejsce, w którym młodzi muzycy mają głos. Pod tym hasłem Czwórka promuje młodych, zdolnych, polskich muzyków niemających jeszcze kontraktu z żadną wytwórnią. Jest to program, który umożliwia nieznanym muzykom bezpośredni kontakt z radiem, a poprzez audycję pod tytułem "Będzie Głośno!" i listę przebojów dociera do słuchaczy. Aby znaleźć się w audycji należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie radiowej Czwórki. Zespoły, które zgłaszają się do programu, zapraszane są do audycji na żywo, mają okazję zaprezentować się słuchaczom zarówno w rozmowie, jak i mini koncercie akustycznym. Lista przebojów Będzie Głośno! zamieszczona jest na stronie internetowej Czwórki. Słuchacze mogą oddawać głosy na zespół, który przypadnie im do gustu, a przede wszystkim codziennie mają dostęp do playlisty z młodymi artystami. Utwory te są emitowane podczas audycji, co jest niezwykłe biorąc pod uwagę fakt, jak trudno jest młodym muzykom przebić się w rozgłośniach radiowych ze swoją twórczością.

***

Na audycję "Będzie głośno!" zapraszamy w piątek (02.01) o godz. 20.00. Program poprowadzi Damian Sikorski.

pj/aw

Zobacz więcej na temat: Czwórka MUZYKA Rock
Czytaj także

Żurkowski o płycie "Lipcowi": to historia miejsca, z którego pochodzę

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2023 10:50
- Nigdy nie przestanę robić muzyki, bo za bardzo ją kocham, a nowy krążek jest mi szczególnie bliski, bo dotyczy miejsca, z którego pochodzę i historii mojej rodziny. - mówi Łukasz Żurkowski. Płyta "Lipcowi" opowiada o Obławie Augustowskiej z lipca 1945 roku. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Grunge - na czym polegał fenomen sceny Seattle?

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2023 11:05
Flanelowe koszule, ciężkie buty, włóczkowe czapki i długie włosy. Wszystko to było zewnętrznym symbolem buntu i wiązało się z popularnym w latach 90. kierunkiem muzycznym grunge. Zespoły takie jak Nirvana czy Pearl Jam eksponowały swoją niezależność od muzycznego mainstreamu. W Czwórce sprawdzamy, jak to się stało, że grupy z Seattle na stałe wpisały się w historię światowej muzyki. 
rozwiń zwiń