Jacko Brango z kolejnym singlem w Czwórce. "Ze Sprite'em” to ważna dla mnie piosenka

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2024 17:50
Tuż po premierze kolejnego solowego singla "Ze Sprite'em" Jacko Brango odwiedził studio Czwórki. - Ta piosenka nawiązuje do bardzo szczęśliwych czasów i bardzo szczęśliwego momentu w moim życiu - mówi artysta.
Jacko Brango to solowy projekt Szymona Paduszyńskiego.
Jacko Brango to solowy projekt Szymona Paduszyńskiego.Foto: PR/Krzysztof Świeżak
  • Za pseudonimem Jacko Brango kryje się Szymon Paduszyński. 
  • To wrocławski muzyk znany m.in. z zespołu Krzysztofa Zalewskiego, grup Jamal oraz Neony.
  • Na koncie ma także występy z Darią Zawiałow. 
  • Jego twórczość, to mieszanka romantyzmu i wielu stylów. 
  • Niedawno ukazał się kolejny singiel Jacko Brango zatytułowany "Ze Sprite'em"

Jacko Brango - kto stoi za tym projektem?

Jacko Brango to solowy projekt Szymona Paduszyńskiego, wrocławskiego muzyka znanego m.in. z zespołu Krzysztofa Zalewskiego, grup Jamal oraz Neony, a także z występów z Darią Zawiałow. Gazeta "Teraz Rock" uznała go za nadzieję 2023 roku. Jego twórczość to mieszanka pasji do muzyki i emocji, które musiały wyjść poza ciało. To powieści snute w barwach indie rocka ze względu na upodobania, choć - jak przyznaje artysta - nie lubi się zamykać w szufladach. Wydany w zeszłym roku utwór "Rozumy" były pierwszym singlem Jacko Brango. Zwiastował serię osobistych piosenek utrzymanych w stylistyce szeroko pojętej muzyki alternatywnej opartej na gitarowych brzmieniach. Nie inaczej jest w przypadku singla "Ze Sprite'em".

Inspirujące historie

Piosenka opowiada o romantycznej relacji, którą porównuje do zażywania używek w ogromnych ilościach. Jacko Brango przekazuje emocje związane z silnym uczuciem do kogoś bliskiego, z kim planuje wspólną przyszłość. Tytułowy Sprite służy w tekście tylko jako metafora. 

- Uważam, że piosenki mają jakąś moc i siłę wtedy, kiedy jest historia i ktoś może z tej historii czerpać albo odnieść do siebie. Znaleźć siebie w tej historii. Mam wrażenie, że "Ze Sprite'em" to jest taka historia - opowiada gość Czwórki. - To moja opowieść o miłości mojego życia. Ja bym chciał, żeby ktoś, kto jej posłucha zainspirował się. Myślę, że rzecz jest czytelna - to nasze szalone życie przedślubne i "Ze Sprite’em" pół na pół. I te wszystkie rzeczy, które nie są tylko piękne, kolorowe, ale też jakieś delikatne potyczki życia w związku. Bardzo sobie życzę, żeby ktoś pomyślał o tej piosence w taki sposób, że jeżeli coś jest romantyczne, to właśnie tak to wygląda, jak opisałem w tym utworze. 


Źr. Youtube/JACKO BRANGO - Ze Sprite'em (PJM)


Muzyczne inspiracje

Jak przyznaje Jacko Brango, piosenka powstała już jakiś czas temu. - Ona zaczęła się tworzyć na próbie Jamala. Potem "chodziła" ze mną i teraz ujrzała światło dzienne. Trochę to trwało, myślę, że szuflada jest do tego, żeby tam wkładać swoje wypociny. Jednak, żeby kłaść je na wierzchu i jednak po nie sięgać - opowiada gość Czwórki. - Mam wiele piosenek, które trafiły do szuflady. Natomiast gdzieś cały czas z tyłu głowy tkwiła ta myśl, że tę piosenkę należy dokończyć i wydać. Jeszcze wiele utworów czeka na swoją kolej.Muzycznie, artyście blisko do klimatów hipisowskich, ale nie jest przywiązany do żadnej konwencji muzycznej. - Ja się staram wplatać bardzo różne klimaty, które po prostu mnie inspirują, które lubię, których sobie słucham na co dzień. Jestem po prostu zlepkiem wszystkich rzeczy, które usłyszałem - tłumaczy rozmówca Damiana Sikorskiego. - O swojej muzyce myślę jak o pewnej alternatywie, bo jakby nie jest to zamknięte. Jest to alternatywa do tego, co ja uważam, że jest ultra-popem. I to jest moja odpowiedź i moja wizja na muzykę alternatywną.

 

Swoją solową karierę artysta łączy z graniem m.in. w zespole Krzysztofa Zalewskiego i Darii Zawiałow. Powstają kolejne kawałki, a swoją pierwszą solową płytę Jacko Brango zapowiada na wiosnę 2025 roku. Zanim jednak płyta, przed nimi występy. Jacko Brango pojawi się na kilku festiwalach muzycznych. - Niedługo zagram na Edison Festival pod Poznaniem - mówi gość Czwórki. - Wystąpię tam 6 lipca, bardzo gorąco zapraszam.

Posłuchaj
44:19 CZWORKA/Będzie głośno! Jacko Brango 21.06.2024.mp3 Jacko Brango, czyli Szymon Paduszyński o swoim solowym projekcie i twórczości (Będzie głośno!/Czwórka)

 

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Szymon Paduszyński (Jacko Brango)

Data emisji: 21.06.2024

Godzina emisji: 21.15

aw

Czytaj także

Snail Mail - nowe pokolenie indie rocka

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2022 15:00
"Lush" - pierwsza płyta Lindsey Jordan, wydana pod pseudonimem Snail Mail - ukazała się w 2018 roku. Wtedy to o Amerykance zaczęto mówić, że jest główną postacią nowego pokolenia indie rocka. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Na południu bez zmian". Daria ze Śląska w nowej rzeczywistości

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2024 11:50
"Na południu bez zmian" to drugi album Darii ze Śląska. Artystka nie kazała nam na niego długo czekać. Zdradza, że myślała o wydaniu epki, jednak jej tryb pracy sprawił, iż powstał album długogrający. 
rozwiń zwiń