Futurelight: nasz debiut przyniesie coś świeżego

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2017 14:50
Tuż przed rozpoczęciem objętej patronatem Czwórki trasy koncertowej, w "Muzycznym Lunchu" pojawił się wokalista i gitarzysta Futurelight Adrian Sęk. Skąd muzycy tego zespołu biorą koncepcję na swoją twórczość?  
Audio
  • Adrian Sęk, wokalista i gitarzysta Futurelight o trasie koncertowej zespołu (Muzyczny Lunch/Czwórka)
Futurelight
Futurelight Foto: mat. pras.

- Najpiękniejsze melodie to lata 80. - wtedy nadeszły syntetyzatory. Nasze brzmienie to gitary okraszone melodią. Lata 80. ubieramy w nowoczesne wydanie - opowiadał w rozmowie z Maciejem Kasprzykiem Adrian Sęk. Futurelight prezentuje nowe podejście do synthrockowych brzmień - z każdym kolejnym singlem udowadniają, że w muzyce jest jeszcze sporo do odkrycia, a do tej pory mają na swoim koncie już trzy EP-ki. Intensywnie szykują się też do wydania albumu długogrającego. - Podeszliśmy do płyty ambitnie. Ciągle pracujemy. Obecnie mamy 12 kawałków, a chcemy napisać 40 i z nich wybrać najlepsze - tłumaczył zaproszony wokalista.

Adrian Sęk Przyglądamy się temu, co jest obecnie modne, ale nie musimy się na siłę w to wpasowywać. Wolimy pracować nad naszym stylem do perfekcji

Marcowo-kwietniowa trasa dla Futurelight będzie pierwszym tak angażującym koncertowaniem po rodzimym kraju - a w muzyczną podróż wybierają się z niemiecką kapelą Atlas Bird. W ciągu pięciu dni oba zespoły odwiedzą pięć miast - będzie można ich zobaczyć, a przede wszystkich posłuchać, na scenach klubów we Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Warszawie i Krakowie.

W "Muzycznym Lunchu" Adrian Sęk opowiadał nie tylko o przygotowaniach do trasy, ale także o tym jak młodym muzykom debiutuje się dziś na polskiej scenie, jakie mają koncepcje ekspansji na zachód oraz jaki mają z Atlas Bird wspólny mianownik.

Więcej informacji w zakładce Czwórka - Patronaty <<<

Sprawdź też:
Kasia Lins Kasia Dydo 1200x660.jpg
Kasia Lins: kariera niekoniecznie mnie dotyczy

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Maciej Kasprzyk

Gość: Adrian Sęk (Futurelight)

Data emisji: 28.03.2017

Godzina emisji: 13.15

jsz/kd

Czytaj także

Piotr Metz: Voo Voo ma to swoje coś

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2016 11:00
W środowym "Rock Bloku" zagościł Piotr Metz, kierownik Redakcji Muzycznej Programu 3 Polskiego Radia, a opowiedział o najnowszej książce "Voo Voo. Dzień dobry Wieczór". Jak pracował nad publikacją?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zespół Łyko zagrał koncert w Czwórce!

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2017 12:35
W studiu Czwórki 13 stycznia, w audycji "Będzie głośno" wystąpił zespół Łyko. Koncertu można było posłuchać nie tylko w audycji "Będzie głośno!", ale także obejrzeć na stronie czworka.online.
rozwiń zwiń
Czytaj także

MetKa: dzika fuzja ska, metalu i punka

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2017 22:00
- Na płycie "Metka 1" postawiliśmy na jakość. Chcieliśmy, by słuchacz, który weźmie ją do rąk wiedział, że to krążek robiony z sercem - mówił Krzysztof Kowalczyk, wokalista i lider MetKi.
rozwiń zwiń