X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czesław Mozil: dzisiaj Mozart byłby punkowcem

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2017 11:50
- Kocham operę i nie muszę jej rozumieć. W Polsce boimy się sztukę przeżywać tak po prostu - przekonuje w Czwórce artysta, nawiązując do pracy nad swoim najnowszym albumem, który nagrał z barokową orkiestrą Arte dei Suonatori.
Audio
  • O czym śpiewa Czesław na nowej płycie z Arte dei Suonatori? (Stacja Kultura/Czwórka)
Czesław Mozil i prowadząca Stację Kultura Katarzyna Dydo w Czwórce
Czesław Mozil i prowadząca "Stację Kultura" Katarzyna Dydo w CzwórceFoto: Czwórka

Czesław Mozil Gdy zdawałem egzamin na Akademię, powiedziano mi, że jest we mnie ogromny potencjał. Kilka lat później jeden z moich nauczycieli stwierdził, że cokolwiek bym w życiu robił, to zawsze będę stał na scenie

"Czesław Śpiewa & Arte dei Suonatori" to orkiestrowy rozmach połączony z awangardową fantazją na temat współczesnej muzyki popularnej. Słodko-gorzkie teksty Michała Zabłockiego swobodnie łączą żartobliwą narrację z tematami tożsamości narodowej, patriotyzmu i emigracji, a tytuły i treść piosenek nawiązują do "znanych i lubianych" wierszy oraz popularnych rymowanek z lat dziecięcych. - W Polsce mówimy, że nie chcemy ludzi z innych krajów, a tak naprawdę ciągle przyjeżdżają do nas inne nacje - mówi Czesław Mozil.

W rozmowie z Kasią Dydo artysta opowiada nie tylko o tym, jak przebiegło zetknięcie dwóch światów - tak zwanej muzyki poważnej z popularną - ale także wspomina czasy, kiedy studiował na Królewskiej Akademii Muzycznej w Kopenhadze. - Najważniejsze dla mnie było, żeby przebywać wśród muzyków. Nie byłbym tym, kim dziś jestem, gdyby nie Akademia. Spotkałem tam fantastycznych muzyków i całkiem nudnych rzemieślników - twierdzi Czesław Mozil. 

Czesław Mozil Niektórzy myślą, że jestem burakiem. Mój wizerunek jest dla części społeczeństwa prowokacyjny

W audycji artysta mówi także o tym, dlaczego dorósł już do tego, żeby śpiewać o miłości, czego nauczył się, prowadząc warsztaty muzyczne dla sześciomiesięcznych bobasów, czemu na okładce jego nowej płyty jest burak oraz o czym, jego zdaniem, dzieci powinny śpiewać dorosłym.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Czesław Mozil (muzyk, piosenkarz, kompozytor i akordeonista)

Data emisji: 28.03.2017

Godzina emisji: 10.08

jsz/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Iga Chmielewska. Po co są "Bardzo brzydkie rysunki"?

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2016 12:10
- Jako postać zawinięta w koc z pizzą w dłoni komentuję rzeczywistość za pomocą "Bardzo brzydkich rysunków". Okazuje się, że ta forma odpowiada internautom i są tacy, którzy za jednym razem oglądają wszystkie moje prace - opowiada Iga Chmielewska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zapytam inaczej. "Inny wymiar rozmów z gwiazdami"

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2017 11:10
- Mówi się, że internet daje mnóstwo możliwości i każdy może mieć w sieci 15 minut sławy, ale konkurencja jest olbrzymia i coraz trudniej jest dobrze się "sprzedać" - mówi Paulina Drela, autorka kanału "Zapytam inaczej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Daria Zawiałow: "A kysz!" to 100 proc. mnie we mnie

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2017 13:29
- Stworzenie tej płyty to była długa droga, która wymagała ciężkiej pracy i poświeceń. Obecnie pracujemy już jednak nad stworzeniem następnej - mówiła w Czwórce Daria Zawiałow, której debiutancki krążek "A kysz!" ma dziś, czyli 3 marca 2017 roku, swoją premierę.  
rozwiń zwiń