Myasta są "Na dobrym kursie" i debiutują płytą

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2020 21:00
Zwycięzcy konkursu "Wygraj płytę z Będzie Głośno!" wydali debiutancką płytę! - "Banan" nie schodzi nam z buzi, choć nadal jeszcze trudno nam uwierzyć, że naszych piosenek możemy słuchać z oficjalnie wydanego krążka - opowiada Michał "Majki" Kowalski, wokalista zepsołu Myasta.
Zespół Myasta
Zespół MyastaFoto: Ania Powałowska

"Na dobrym kursie" w trudnym czasie

Tegoroczna edycja konkursu, będąca częścią projektu "Będzie głośno!", okazała się szczęśliwa dla ośmioosobowego składu artystów, którzy łączą pozytywną wibrację reggae z innymi stylami muzycznymi. Za zespołem już profesjonalna sesja zdjęciowa oraz nagranie teledysku do singla "Tańcz", teraz czas na premierę debiutanckiej płyty. - "Na dobrym kursie" to połączenie pozytywnej wibracji reggae z takimi stylami jak dancehall, raggamuffin, rap, ska, rock, alternatywa - mówi gość Czwórki. - To płyta na ten niełatwy czas.

Posłuchaj
19:09 [CZWORKA]Bedzie glosno 6 listopad 2020 myasta.mp3 Myasta o debiutanckiej płycie wydanej z radiową Czwórką (Będzie głośno!/Czwórka) 

"Tworzenie muzyki to zabawa i trening"

Zobacz także
myasta  1200.jpg
Myasta i "Tańcz" - jak powstawał ich teledysk?

Zespół Myasta w 2015 roku zainicjowali Michał Kowalski (wokal), Mariusz Mitura (perkusja) oraz bydgoscy gitarzyści. Do podstawowego składu sukcesywnie dołączali kolejni muzycy - sekcja dęta, instrumenty klawiszowe i perkusjonalia. Obecnie zespół tworzy ośmiu doświadczonych muzyków z Bydgoszczy, Torunia i nieodległego Chełmna. - Z jednej strony gramy i dobrze się bawimy, ale z drugiej - przykładamy się solidnie do prób, traktujemy je jako trening - opowiada lider grupy. - Zależy nam na wysokiej jakości warsztacie, na dopracowanym brzmieniu. Duża w tym zasługa Macieja Kubiczka, który rejestrował z nami materiał w studiu i był bardzo dobrym "uchem doradczym". 

MYASTA - Tańcz / Czwórka

W dniu premiery krążka zespół Myasta miał zagrać na żywo w studiu Czwórki. Z powodu pandemii koncert został przełożony na inny termin. 

ZOBACZ WIĘCEJ Koncerty Czwórki >>>

Czwórka wspiera młode talenty

Czwórka pod hasłem "Będzie głośno!" promuje młodych, zdolnych, polskich muzyków, niemających jeszcze kontraktu z żadną wytwórnią. Audycja Damiana Sikorskiego o tej samej nazwie to program, który daje szansę nieznanym dotąd twórcom na bezpośredni kontakt z radiem oraz słuchaczami. W ramach konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno!" Czwórka wraz z Agencją Muzyczną Polskiego Radia już po raz czwarty poszukiwała zespołów oraz wokalistów mających gotowy materiał na płytę, aby umożliwić im wydanie debiutanckiego krążka. 

Dotychczasowi laureaci konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno":

Obecnie trwają prace nad składanką Będzie Głośno vol. 3 z piosenkami debiutantów, którzy zgłosili się do 4. edycji konkursu. Kolejny konkurs w audycji Będzie głośno! w przyszłym roku odbędzie się po raz piąty - organizatorzy zapewniają, że planują niespodzianki podczas tej okrągłej edycji.

Myasta Na Dobrym Kursie.jpg Myasta Na Dobrym Kursie.jpg

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Michał "Majki" Kowalski (wokalista Myasta)

Data emisji: 06.11.2020

Godzina emisji: 18.19

kul

Czytaj także

Mikromusic: nasza "Kraksa" jest wypełniona miłością

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2020 15:24
- Większości kraksa kojarzy się z niegroźnym wypadkiem samochodowym, nasza "Kraksa" to nie tylko opowieść o miłości, ale też hołd dla najwierniejszego słuchacza Mikromusic - opowiada Natalia Grosiak.
rozwiń zwiń
Czytaj także

GrubSon z płytą "Akustycz(nie)zupełnie". "To zabawa dźwiękiem i słowem"

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2020 17:34
"Akustycz(nie)zupełnie" to piąty studyjny album GrubSona. Krążek powstał w ścisłej współpracy z Jakubem Mitorajem, gitarzystą grupy Sanepid. - To album poważny, ale z przymrużeniem oka. Pełen zabawy zarówno słowem, jak i dźwiękiem - mówił GrubSon w Czwórce.
rozwiń zwiń