Mikromusic: nasza "Kraksa" jest wypełniona miłością

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2020 15:24
- Większości kraksa kojarzy się z niegroźnym wypadkiem samochodowym, nasza "Kraksa" to nie tylko opowieść o miłości, ale też hołd dla najwierniejszego słuchacza Mikromusic - opowiada Natalia Grosiak.
Natalia Grosiak z Mikromusic i Damian Sikorski
Natalia Grosiak z Mikromusic i Damian SikorskiFoto: Czwórka/Martyna Ogonek

List pożegnalny

Tytułowa Kraksa to pies Natalii Grosiak. Artystka adoptowała Kraksę 15 lat temu. Kundelkowi  poświęcona jest też ostatnia piosenka na płycie, w której wokalistka powoli żegna się ze swoim przyjacielem. - Był pierwszym słuchaczem naszych płyt. Siedział z nami w studiu i towarzyszył naszym pierwszym podrygom na rynku muzycznym - wspomina.

Posłuchaj
08:11 [CZWORKA]Stacja Kultura 21 październik 2020 mikromusic.mp3 "Kraksa" - jaka jest nowa płyta Mikromusic? (Stacja Kultura/Czwórka)

 

Dowód dojrzałości

Najnowsza płyta Mikromusic to także opowieść o czułości. - Pisałam te piosenki z przesłaniem, że miłość to energia, której potrzebuje świat, uczucie, które sprawia, że jesteśmy lepsi - opowiada Grosiak. - "Kraksa" pokazuje nas z przełomu roku 2019 i 2020. Jest rodzajem dźwiękowego dziennika, zapisem stanu naszego ducha, dowodem na to, jak się zmieniliśmy - dodaje Dawid Korbaczyński.

MIKROMUSIC Najlepsza (Official Video) / YouTube

O potrzebie zmiany

Debiutancki album Mikromusic ukazał się 15 lat temu. - Nasza muzyka brzmiała inaczej, bo słuchaliśmy innych artystów, inaczej działaliśmy, nie mieliśmy doświadczenia - opowiadają goście Damiana Sikorskiego. - Zmiana jest naturalnym procesem, więc jeśli ktoś się nie zmienia, to też się nie rozwija.

Zakumpluj się z wewnętrznym dzieckiem

Muzycy przyznają także, że "Kraksę" można także potraktować jako rodzaj psychologicznej terapii. - Chcemy przypomnieć naszym fanom, że nigdy nie jest za późno na przewartościowanie swojego życia i nigdy nie jest za późno na zakumplowanie się ze swoim wewnętrznym dzieckiem - mówią Grosiak i Korbaczyński. 

Mikromusic - Takiego Chlopaka / YouTube

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał: Damian Sikorski

Data emisji: 21.10.2020

Godzina emisji: 11.35

kul

 

Czytaj także

Wojtek Sokół o Wydałem: chcę wydawać historie, w których pulsują słowa i rytm miasta

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2020 15:40
- Od jakieś czasu myślałem o tym, żeby wydawać literaturę i albumy. Ale to, co mnie ostatecznie przekonało, to fragment "Baśki", powieści Wojtka Friedmanna, który przeczytałem i którą to właśnie wydałem - opowiada Wojtek Sokół. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Natalia Kukulska powraca w towarzystwie Fryderyka Chopina

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2020 18:00
Natalia Kukluska przedstawia największy muzyczny projekt w swoim życiu. Artystka powraca w wielkim stylu, w towarzystwie wybitnych muzyków, czułych tekściarek i Fryderyka Chopina. 
rozwiń zwiń