Nowoczesność "pod muszką". O piosenkach Arkadiusza

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2023 09:50
Arkadiusz kocha wszystko, co retro, ale umie nadać temu futurystyczny wymiar. - Kiedyś moim znakiem rozpoznawczym była muszka i ona zostaje, ale nowe piosenki będą bardziej popowe i rozrywkowe - zapowiada artysta i uczestnik tegorocznej odsłony konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno!".
Arkadiusz - sesja zdjęciowa do mini-albumu pt.: RetroSpekcja.
Arkadiusz - sesja zdjęciowa do mini-albumu pt.: "RetroSpekcja".Foto: mat. promocyjne
  • Arkadiusz jest wokalistą, pianistą, tancerzem, choreografem i aktorem scen muzycznych.
  • Artysta ukończył Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na wydziałach: Wokalno-Aktorskim, specjalizacja - musical oraz Edukacji Muzycznej z Animacją Kultury i Elementami Arteterapii.
  • W 2022 roku ukazał się jego mini-album "RetroSpekcja" - z utworami takimi jak "Uśpieni" i "Klepsydra".
  • Arkadiusz zgłosił się także do tegorocznej odsłony konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno!" - tutaj znajdziesz FORMULARZ >>>.

Jak powstają piosenki Arkadiusza?

Arkadiusz jest wokalistą i aktorem musicalowym, który postanowił na pewien czas porzucić scenę i zaszyć się w studiu nagraniowym. Jak wspomina, muzyka autorska towarzyszyła mu od najmłodszych lat.

- Od najmłodszych lat też starałem się komponować i pomyślałem, że to jest ten czas, żeby to usłyszał świat - opowiada. - Na początku każdego utworu jest dźwięk pianina. A potem od razu powstaje melodia i tekst. Nie potrafię tego robić oddzielnie. Dla mnie piosenka jest całością.

Ze świata musicalu do studia nagraniowego

Gość Czwórki uczył się w Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Pile w klasie fortepianu, a potem kontynuował naukę na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Wokalnie szkolił się pod okiem najlepszych wykładowców, między innymi u Maureen Scott. Doświadczenie taneczne zdobywał u boku takich tancerzy jak: Witold Jurewicz, Niels Claes, Matthew Tseng i Gabriel Francisco.

- Po ośmiu latach spędzonych w musicalu postanowiłem spróbować spróbować innej drogi. Jak tyko zacząłem wychodzić do ludzi ze swoją muzyką, to się totalnie w tym zakochałem - opowiada Arkadiusz.

ARKADIUSZ - Uśpieni (Official Video) | ARKADIUSZ Official

"Debiutancka EP-ka nie otworzyła mi wielu drzwi"

W 2022 roku ukazał się jego singiel "Klepsydra", w którym artysta zwracał uwagę na to, że dziś ludzie gonią za nowymi technologiami i zapominają, że najważniejsze są relacje międzyludzkie. Potem przyszła pora na "Uśpionych" - utwór, wyprodukowany przez Swiernalisa. W warstwie tekstowej Arkadiusz znów skupił się na wyzwaniach współczesności - samotności i trudności w budowaniu więzi i relacji z innymi osobami. Obie piosenki trafiły na mini-album "RetroSpekcja".

- Wydawało mi się, że to wystarczy, żeby otworzyły się dla mnie drzwi do świata muzyki. Stało się inaczej i do dziś wiele furtek jest jeszcze pozamykanych - tłumaczy rozmówca Damiana Sikorskiego. - Dostałem pstryczek w nos, spokorniałem, przewartościowałem życie, ale nie wycofałem się z tej drogi. Pierwszą EP-kę potraktowałem jak pierwszy krok i dużo się wtedy nauczyłem. Teraz planuję wydawać single. W Czwórce Arkadiusz przedpremierowo zaprezentował najnowszy utwór - "Boomer" trafi do sieci 17 października 2023 roku.

Posłuchaj
18:31 CZWÓRKA Bedzie glosno - arkadiusz 15.09.2023.mp3 Arkadiusz i jego wizja świata. Jakie są piosenki artysty? Będzie Głośno!/Czwórka)

Arkadiusz - czy będzie o nim głośno?

Arkadiusz zgłosił się do tegorocznej odsłony konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno!". - Długo się nad tym zastanawiałem, miałem gotowe piosenki, ale chyba nigdy nie byłem tak dumny z utworów, które mam teraz - przyznaje gość Czwórki. - Wystąpiłem także w programie "Szansa na sukces", ale tam śpiewałem utwory innych wykonawców. Teraz chciałbym pokazać autorski materiał. 


Konkurs "Wydaj płytę z Będzie głośno!" Konkurs "Wydaj płytę z Będzie głośno!"

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Arkadiusz (wokalista, kompozytor, autor tekstów)

Data emisji: 14.09.2023

Godzina emisji: 20.15

kul

Czytaj także

Solowe single Piotra Niesłuchowskiego i teledysk AI

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2023 13:01
Piotr Niesłuchowski prezentuje kolejny singiel "Kto obroni". Przez kilka lat grał ze Skubasem, zaśpiewał u boku Natalii Przybysz, miał przyjemność zagrać dziesiątki koncertów. Dziś stawia na solową karierę. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

AG Carmen zapowiada debiutancką płytę. Kiedy ukaże się "Heartache"?

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2023 15:00
AG Carmen to pseudonim artystyczny Agaty Wysockiej - wokalistki, kompozytorki i producentki muzycznej. Po wydaniu kilku singlowych piosenek AG Carmen zapowiada debiutancką płytę "Heartache".
rozwiń zwiń