Ekipa. Jak założyć teatr niezależny?

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2016 17:20
- Jeśli ktoś ma pasję i chce ją realizować w ten sposób, powinien po pierwsze uprawomocnić swoją grupę teatralną. Polecam założenie stowarzyszenia albo fundacji. To rozwiązuje wiele problemów i ułatwia m.in. dostęp do dotacji - przekonuje Jędrzej Taranek, aktor i prezes Teatru Ekipa.
Audio
  • Teatr Ekipa o tym, co każdy student szkoły teatralnej wiedzieć powinien i o swoich planach repertuarowych (Artystyczny wybieg/Czwórka)
Jędrzej Taranek i Jarosław Książek z Teatru Ekipa
Jędrzej Taranek i Jarosław Książek z Teatru EkipaFoto: Czwórka

Ekipę tworzą byli studenci wrocławskiej PWST. - Castingi do teatrów repertuarowych zdarzają się rzadko, przesłuchania do filmów też, dostać się do dyrektora którejś ze scen również nie jest łatwo, więc jako zgrana paczka przyjaciół postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce - opowiadają goście Czwórki.


Czytaj także
paweł ferens 1200.JPG
Paweł Ferens: teatr to laboratorium dialogu

Jako niezależna grupa teatralna nie mają jeszcze swojej sceny i wystepują gościnnie m.in. w Drugiej Strefie w Warszawie, ale za to sami decudują, jakie tytuły włączą do repertuaru. - Część naszych spektakli to sztuki napisane wcześniej, tak jak na przykład "Vladimir". Ale są też takie, które powstają specjalnie z myślą o Ekipie. Nasz reżyser Jan Naturski popełnił właśnie taki dramat zatytułowany "Urban Sounds" - opowiadają Taranek i Książek.

Aktorzy zdradzają także szczegóły ich najnowszego, świątecznego przedsięwzięcia, które będzie przypominało słuchowisko radiowe i tłumaczą, dlaczego każdy student szkoły teatralnej powiniem znać podstawy zarządzania.   

***

Tytuł audycji: Artystyczny wybieg

Prowadzące: Ula Kaczyńska, Katarzyna Cygler

Goście: Jędrzej Taranek (aktor i prezes Teatru Ekipa), Jarosław Książek (aktor)

Data emisji: 27.11.2016

Godzina emisji: 13.13

kul/mc

Czytaj także

Jola Juszkiewicz swój teatr wozi w walizce

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2016 13:59
- Moje aktorstwo i reżyserstwo to dzielenie się i łączenie ludzi - mówi aktorka Jolanta Juszkiewicz. - To też dawanie ludziom nadziei i wiary w siebie - dodaje.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Teatr Bez Klepki: improwizacja opiera się na zgodzie

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2016 13:20
- Podstawą pracy nad improwizacją jest zgoda na drugiego człowieka. Zgoda na propozycję, którą od niego słyszymy. Tylko to jest w stanie ruszyć całą akcję do przodu - wyjaśnia Piotr Barański z Teatru Bez Klepki.
rozwiń zwiń