Jola Juszkiewicz swój teatr wozi w walizce

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2016 13:59
- Moje aktorstwo i reżyserstwo to dzielenie się i łączenie ludzi - mówi aktorka Jolanta Juszkiewicz. - To też dawanie ludziom nadziei i wiary w siebie - dodaje.
Audio
  • Jolanta Juszkiewicz opowiada o swoim teatrze - Kropka Theatre (Artystyczny wybieg/Czwórka)
Serial fabularny Maszyna zmian. Nowe przygody, reżyseria Andrzej Maleszka. Na zdjęciu aktorka Jolanta Juszkiewicz.
Serial fabularny "Maszyna zmian. Nowe przygody", reżyseria Andrzej Maleszka. Na zdjęciu aktorka Jolanta Juszkiewicz. Foto: TVP/PAP- Tomasz Tarasin

Aktorka do Polski przyjechała na chwilę z Australii, gdzie mieszka. Jednak zanim tam osiadła objechała pół świata. Po ukończeniu wrocławskiej szkoły teatralnej, była w Indiach, na licznych festiwalach, w Norwegii, gdzie poznała szkołę Grotowskiego, osiadła w Australii, gdzie założyła teatr Kropka Theatre, z którym jeździ po całym świecie.

- Swój teatr mieszczę w walizce - mówi gość Czwórki. - Nie jestem instytucją, jestem twórcą. Jestem osobą fizyczną, kimś z ulicy. Sobą reprezentuję cały teatr - wyjaśnia. 

Jolanta Juszkiewicz w Czwórce opowiada, jak udaje jej się dotrzeć do widzów w różnych krajach, mimo różnych języków. Zdradza przeróżne reakcje na swe spektakle i to, jak dobiera swój repertuar. W Czwórce informuje też, kiedy ze swoją walizką zawita do Warszawy.

***

Tytuł audycji: Artystyczny wybieg

Prowadząca: Ula Kaczyńska, Katarzyna Cygler

Gość: Jolanta Juszkiewicz (aktorka)

Data emisji: 21.08.2016

Godzina emisji: 12.15

pj


Czytaj także

Tomasz Karolak o spektaklu "Kwartet": gramy ten tekst na nosach publiczności

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2014 10:26
12 i 13 lipca na dziedzińcu kamienicy przy ul. Hożej w Warszawie wystawiony zostanie spektakl "Kwartet" w reżyserii Mikołaja Grabowskiego. O przedstawieniu mówił w radiowej Czwórce aktor Tomasz Karolak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lalkarstwo - trud pociągania za sznurki

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2016 10:41
- W każdej postaci, którą odgrywamy, odnajdujemy cząstkę siebie i dajemy jej cząstkę siebie - mówi Alicja Pietruszka, aktorka lalkarka.
rozwiń zwiń