Agata Gawrońska: kuchnia to przede wszystkim dynamika

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2016 15:45
- To mama mi pokazała, że trzeba gościć, gotować, podawać, serwować, uśmiechać się i bawić - mówi o pracy w usługach gastronomicznych Agata Gawrońska, najmłodsza szefowa kuchni w Polsce, która dziś gotuje dla ambasadora.
Audio
  • Agata Gawrońska, najmłodsza szefowa kuchni w Polsce opowiada o swojej pasji i karierze (Sztuka jedzenia/Czwórka)
- Po pięciu dniach pracy szefa kuchni, po 12 godzin każdy, nie czujesz nóg, palce drętwieją, oparzeń i nacięć już nie liczysz - mówi Agata Gawrońska, najmłodsza szefowa kuchni w Polsce.
- Po pięciu dniach pracy szefa kuchni, po 12 godzin każdy, nie czujesz nóg, palce drętwieją, oparzeń i nacięć już nie liczysz - mówi Agata Gawrońska, najmłodsza szefowa kuchni w Polsce. Foto: Glow Images/East News

Agata Gawrońska zaczęła od udziału w kulinarnym telewizyjnym show, w w wieku 19 lat pracowała u boku jednego z najwybitniejszych polskich szefów kuchni, a w wieku 20 lat sama objęła szefowanie, i stała się najmłodszym szefem-kobietą w Polsce.  - Miałam swoją ekipę, swój zespół, stworzyliśmy niesamowitą kartę, wydawaliśmy 90 lunchy dziennie - wspomina.

Jej kariera toczy się błyskawicznie, dziś gotuje dla Jego Ekscelencji Ambasadora Kataru. Co trzeba zrobić by trafić na takie stanowisko, jak mimo jedynie 20 lat kieruje się zespołem dorosłych facetów - gość Beaty Kwiatkowskiej zdradza w audycji. Agata Gawrońska dzieli się też swoim osobistym przepisem na sukces w branży.

***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Gość: Agata Gawrońska (szefowa kuchni)

Data audycji: 11.09.2016

Godzina audycji: 15.20

pj/jsz

Czytaj także

Diety w służbie kina. Udręka dla aktorów?

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2016 10:54
Niektóre z ról wymagają od aktorów przybrania kilku kilo na wadze, inne serwują swoim odtwórcom okrutne odchudzanie. W kinie diety pojawiają się też na ekranie, i jak zauważą Magda Maksimiuk, nie są one zawsze zdrowe.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kulinarny storytelling. Opowieść o kucharzu i historii

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2016 09:11
Każdy posiłek może nieść w sobie komunikat. Na tej podstawie swoją kuchnię tworzy "opowiadacz historii" Andoni Luis Aduriz. Okazuje się, że dania to też informacje o zamierzchłych czasach.
rozwiń zwiń