Muzycznie na ŚDM - Mercy Festiwal i Festiwal Młodych

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2016 12:40
Do Światowych Dni Młodzieży przygotowujemy się nie tylko duchowo i kulturalnie, ale także muzycznie. W ramach ŚDM odbywają się m.in. dwie duże imprezy: Mercy Festiwal i Festiwal Młodych.
Audio
  • Muzyczne atrakcje Światowych Dni Młodzieży (Muzyka Dobrego Słowa/Czwórka)
Jeden z koncertów w Warszawie, zapowiadających krakowskie Światowe Dni Młodzieży
Jeden z koncertów w Warszawie, zapowiadających krakowskie Światowe Dni MłodzieżyFoto: PAP/Jakub Kamiński

Mercy Festival to rekolekcje i koncerty w Krakowie, które wystartowały przed ŚDM i trwają tydzień. Miejscem festiwalowych wydarzeń są bazylika Mariacka i duża scena na Rynku Głównym, zaś gwiazda festiwalu to m.in. zespół Owca, którego nagrań słuchaliśmy w trakcie audycji. - Jako młodym chrześcijanom chodzi nam o to, by "wyjść z kościoła". I zrobić to w sposób akceptowalny i zrozumiały dla świata, dlatego prezentujemy muzykę dobrą, a przy okazji z dobrymi tekstami - mówili goście Czwórki.

Festiwal Młodych to część programu Światowych Dni Młodzieży, w której młodzi będą mieli możliwość dzielenia się pasją i talentami z innymi. Zrobią "raban" na ulicach, w parkach miejskich oraz na placach nie tylko w Krakowie, ale też w pobliskich miejscowościach. - Podczas ŚDM w Paryżu zauważono, że młodzi grają i śpiewają między katechezami. To od tego czasu zaczął się tworzyć coraz bardziej formalny festiwal - opowiadali wolontariusze w rozmowie z Przemysławem Goławskim.

A jak przebiegają oba te muzyczne wydarzenia i co jeszcze czeka pielgrzymów przybywających na ŚDM? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy z krakowskiego studia Polskiego Radia.

***

Tytuł audycji: Muzyka Dobrego Słowa

Prowadzi: Przemysław Goławski

Gość: Anna Kubik, Marcin Ślusarczyk, Małgorzata Skorupa (wolontariusze ŚDM)

Data emisji: 24.07.2016

Godzina emisji: 22.00

kd/kul

Czytaj także

Światowe Dni Młodzieży. Festiwal radości, który jednoczy ludzi

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2015 16:51
Światowe Dni Młodzieży to gigantyczne przedsięwzięcie, którego Polska będzie gospodarzem w 2016 roku. Do Krakowa ma przyjechać ponad 2 mln ludzi.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dni w Diecezjach. Świętowanie przed ŚDM

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2016 11:41
Światowe Dni Młodzieży to wielkie wydarzenie, które odbędzie się w Krakowie, jednak już dziś przygotowują się do niego właściwie wszystkie diecezje w naszym kraju.
rozwiń zwiń