Internet kryje historie na niejeden film

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2017 12:19
Można na przykład zekranizować copypastę, tak jak postanowił uczynić to młody reżyser Michał Tylka. W "Pierwsze słyszę" tłumaczy, co to jest copypasta, o czym opowiada jego film "Fanatyk" oraz jaką imponującą obsadę udało mu się zebrać.
Audio
  • "Fanatyk" - film zainspirowany internetową copypastą (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Jedną z głównych ról w Fanatyku Michała Tylki zagra Piotr Cyrwus
Jedną z głównych ról w "Fanatyku" Michała Tylki zagra Piotr CyrwusFoto: TVP/PAP/Krzyszyof Kurek

- Copypasta to krótki tekst, który powstaje w internecie. Ma różne formy - od literackich po polityczne - tłumaczy Michał Tylka. - Ponad rok temu przeczytałem gdzieś w sieci tekst "Mój stary jest fanatykiem wędkarstwa" i stwierdziłem, że muszę na jego podstawie zrobić film - wyznaje. Autorem copypasty, która zafascynowała reżysera jest Malcolm XD - później Michał Tylka zaprosił go do współpracy nad scenariuszem.

Sprawdź także:
obuchowicz gwiezdne wojny 1200x660.JPG
George Lucas lubił szybkie samochody

W Czwórce twórca zdradza, jak wyglądało przełożenie pasty na filmowy język oraz, czy musiał tłumaczyć aktorom, czym ona jest - w obsadzie "Fanatyka" znaleźli się m.in. Piotr Cyrwus, Marian Dziędziel i Jan Nowicki.

Kiedy rozpoczną się zdjęcia do filmu, gdzie będzie pokazywany oraz jak w dofinansowaniu projektu pomogła internetowa akcja crowdfundingowa - tego dowiecie się z nagrania rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Pierwsze Słyszę"

Prowadzący: Kamil Jasieński

Gość: Michał Tylka (reżyser)

Data emisji: 4.01.2017

Godzina emisji: 8.15

jsz/kd


 

Czytaj także

"Wielkie Teorie Darwina” - będzie pierwszy polski "skecz show"

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2016 13:38
- Pomysł na taki format filmowy mieliśmy w głowach już dawno temu i cieszymy się na tę produkcję. Powstały gęste, różnorodne odcinki, a w każdym z nich jesteśmy w kilku różnych światach - opowiadali w Czwórce jego twórcy, Marek Hucz i Janek Jurkowski, czyli Grupa Filmowa Darwin.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Fani "Gwiezdnych wojen": "Łotr 1" spełnia oczekiwania

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2016 07:50
- To film na który czekaliśmy od "Powrotu Jedi". Ten film jest niesamowity, dźwięk i obraz przytłaczają widza - mówili w Czwórce fani "Gwiezdnych wojen" po obejrzeniu filmu "Łotr 1".
rozwiń zwiń