Polskie Radio
Section05
Piotr Cyrwus

Piotr Cyrwus: zawsze szukałem, w życiu i w sztuce, wolności

Jak co tydzień, dwie pasjonatki sztuki scenicznej Malwina Kiepiel i Magda Kuydowicz, opowiadają o spektaklach, festiwalach i imprezach związanych z teatrem, które odbywają się w całej Polsce i nie tylko. Rozmawiają także z twórcami – aktorami, reżyserami, kompozytorami i dramatopisarzami.  Tym razem ich gościem jest Piotr Cyrwus.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Cyrwus Malwina Kiepiel Magda Kuydowicz KULTURA SZTUKA serial aktorstwo rozmowa Trójka

Piotr Cyrwus: Podobno zawsze chciałem być aktorem

Na co dzień możemy oglądać jego dokonania aktorskie w popularnych serialach i filmach. Na swoim koncie ma także role komediowe, dramatyczne oraz udział w horrorze i kryminale. Jakie były aktorskie początki Piotra Cyrwusa? Czy zawsze chciał występować w teatrze i przed kamerą? Jak zmieniła go szkoła teatralna? 
Zobacz więcej na temat:  Piotr Cyrwus Trójka KULTURA aktor aktorstwo TEATR Łukasz Sobolewski Katarzyna Ciepielewska

"Ostry dyżur", czyli Grudzień '70 na STT [POSŁUCHAJ]

Polskie miesiące. Trudno odnaleźć w naszym kalendarzu "niewinny" miesiąc. Grudzień, paradoksalnie, należy do tych najczarniejszych. Przed tygodniem przedstawiliśmy słuchowisko przypominające wprowadzenie w Polsce stanu wojennego. Tym razem powtórzyliśmy "Ostry dyżur", zrealizowany w Radiu Gdańsk w 50. rocznicę Grudnia '70 na Wybrzeżu. Oba tragiczne wydarzenia łączy symbolicznie pomnik Poległych Stoczniowców przed historyczną bramą Stoczni Gdańskiej.
Zobacz więcej na temat:  Trójka KULTURA Mirosław Baka Barbara Marcinik Maria Seweryn słuchowisko Piotr Cyrwus stan wojenny Grudzień 1970

Podróż po teatrze, jakiego nie znacie [WIDEO]

27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji postanowiliśmy pokazać Wam teatr z całkiem innej strony. Jakie kryje tajemnice? Jak aktorzy przygotowują się do pracy? W co grają przed wyjściem na scenę i co piją przed spektaklem? Aktorzy oprowadzili nas po Teatrze Polskim w Warszawie i Teatrze Ateneum, odsłaniając ich wszystkie zakątki.  
Zobacz więcej na temat:  Międzynarodowy Dzień Teatru Teatr Polski w Warszawie Anna Cieślak Andrzej Seweryn Piotr Cyrwus Tadeusz Nyczek TEATR KULTURA

Na scenie: „Szkoda, że jest nierządnicą”

Sztuka o miłości i nienawiści. Sztuka pokazująca nieprzewidywalność i niemożność zapanowania nad uczuciami. Oto spektakl „Szkoda, że jest nierządnicą” w reżyserii Dana Jemmetta, którą można oglądać w Teatrze Polskim w Warszawie. O jej kontrowersyjnym temacie oraz o tym, czym może zaintrygować mówił w audycji „Na scenie” aktor Piotr Cyrwus, który w przedstawieniu odegrał jedną z ról.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Cyrwus Warszawa Teatr Polski w Warszawie

Na scenie: Emigracja według Sławomira Mrożka i Piotra Cyrwusa

Emigracja od kilku stuleci wpisana jest w historię naszego kraju, również tę najnowszą. Na przestrzeni lat zmieniają się jedynie powody i formy opuszczania ojczyzny. Zjawiska emigracji dotyka dramat Sławomira Mrożka „Emigranci”. Na jego podstawie teatralną formę dzieła stworzył m.in. Piotr Cyrwus, który w audycji „Na scenie” opowiedział o przesłaniu spektaklu i ponadczasowej twórczości Mrożka.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Cyrwus TEATR emigracja Sławomir Mrożek