Polskie Radio
Section05
Piotr Cyrwus

Podróż po teatrze, jakiego nie znacie [WIDEO]

27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji postanowiliśmy pokazać Wam teatr z całkiem innej strony. Jakie kryje tajemnice? Jak aktorzy przygotowują się do pracy? W co grają przed wyjściem na scenę i co piją przed spektaklem? Aktorzy oprowadzili nas po Teatrze Polskim w Warszawie i Teatrze Ateneum, odsłaniając ich wszystkie zakątki.  
Zobacz więcej na temat:  Międzynarodowy Dzień Teatru Teatr Polski w Warszawie Anna Cieślak Andrzej Seweryn Piotr Cyrwus Tadeusz Nyczek TEATR KULTURA

Na scenie: „Szkoda, że jest nierządnicą”

Sztuka o miłości i nienawiści. Sztuka pokazująca nieprzewidywalność i niemożność zapanowania nad uczuciami. Oto spektakl „Szkoda, że jest nierządnicą” w reżyserii Dana Jemmetta, którą można oglądać w Teatrze Polskim w Warszawie. O jej kontrowersyjnym temacie oraz o tym, czym może zaintrygować mówił w audycji „Na scenie” aktor Piotr Cyrwus, który w przedstawieniu odegrał jedną z ról.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Cyrwus Warszawa Teatr Polski w Warszawie

Na scenie: Emigracja według Sławomira Mrożka i Piotra Cyrwusa

Emigracja od kilku stuleci wpisana jest w historię naszego kraju, również tę najnowszą. Na przestrzeni lat zmieniają się jedynie powody i formy opuszczania ojczyzny. Zjawiska emigracji dotyka dramat Sławomira Mrożka „Emigranci”. Na jego podstawie teatralną formę dzieła stworzył m.in. Piotr Cyrwus, który w audycji „Na scenie” opowiedział o przesłaniu spektaklu i ponadczasowej twórczości Mrożka.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Cyrwus TEATR emigracja Sławomir Mrożek