Lepsza kiepska praca niż żadna?

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2017 15:09
- Praca jest bardzo ważna, bo to ogrmna część naszego życia. Pewnie jakaś jedna trzecia, wliczając w to sen - mówi w audycji "Pierwsze słyszę" Kamil Fejfer, autor książki "Zawód. Opowieść o pracy w Polsce".
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com

Trzydziestolatkowie z dużych i małych miast, po studiach, znający języki. W teorii świat powinien należeć do nich. A w praktyce - praca poniżej kwalifikacji, umowy śmieciowe, minimalne stawki. Tak właśnie, według Kamila Fejfera, wygląda polski rynek pracy.

- Sama obecność w pracy jest częścią naszej tożsamości, ale też to, co z niej wyciągamy, czyli po prostu pieniądze, przekłada się na jakość naszego życia, a w Polsce - wbrew oficjalnej narracji - z pracą jest naprawdę ciężko - ocenia gość Czwórki. - Płace są niskie, warunki pracy też nie są najlepsze, a szef często zachowuje się, jak pan na włościach - dodaje.

Kamil Fejfer zaznacza jednocześnie, że nie chce rysować obrazu Polski w ruinie, która jest pogrążona w chaosie i będzie tylko gorzej. - Wszystkim się poprawia, tylko większości poprawia się zbyt wolno, żeby to z dnia na dzień, czy z roku na rok odczuli - ocenia.

Czy jest szansa na poprawę tej sytuacji? Co, zdaniem rozmówcy Kamila Jasieńskiego, należałoby zrobić, żeby było lepiej? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Kamil Fejfer (autor fanpage’a "Magazyn Porażka", wydał książkę pt "Zawód. Opowieść o pracy w Polsce")

Data emisji: 4.10.2017

Godzina emisji: 8.15

kh/ac

Czytaj także

Daniel Kondraciuk. Lektor jako raper

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2017 09:20
Tym razem w cyklu "Rap na serio" z hip-hopową klasyką mierzy się Daniel Kondraciuk - aktor dubbingowy oraz lektor telewizyjny.
rozwiń zwiń