Warszawski Festiwal Młodzieży - 14 dzielnic, warsztaty, debaty, kursy

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2018 13:59
- Warszawski Festiwal Młodzieży jest przede wszystkim skierowany do młodzieży, czyli osób w wieku 13-26 lat - mówi Marcin Markiewicz, organizator imprezy. - To festiwal młodych, ale wiek tu nie gra roli - dodaje. 
Audio
  • Edyta Ołdak i Marcin Markiewicz Stowarzyszenie "Z Siedzibą w Warszawie" opowiadają o festiwalu (Pierwsze słyszę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

- Przygotowaliśmy wydarzenia, na których można zdobyć doświadczenia z zakresu samorządności, przygotowania regulaminu samorządu czy z zakresu inicjatywy lokalnej - mówi Edyta Ołdak ze Stowarzyszenie "Z Siedzibą w Warszawie". - Jeśli czujecie, że macie potencjał, chcecie zmieniać miasto, zrobić coś dla miasta to w Centrum Kreatywności Targowa na pewno znajdziecie coś dla siebie - dodaje. 

"Z Siedzibą w Warszawie" chce zachęcić młodzież do korzystania z mechanizmów i narzędzi, które już w Warszawie istnieją, a dzięki którym można zmieniać świat wokół siebie. 

Goście Kamila Jasieńskiego zapraszają również na warsztaty rozwijające umiejętności i zainteresowania, a także na wyjątkowe kino czy przegląd sztuk plastycznych. Z jakimi instytucjami współpracują twórcy festiwalu? Gdzie będą gościły festiwalowe wydarzenia? Czym jest debata oksfordzka, jak się jej nauczyć i wziąć w niej udział? O tym w nagraniu z audycji. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Goście: Edyta Ołdak i Marcin Markiewicz (Stowarzyszenie "Z Siedzibą w Warszawie")

Data emisji: 4.10.2018

Godzina emisji: 8.37

pj/kd

Czytaj także

UW dla Powiśla. Języków ucz się właśnie tam

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2018 10:46
- Uniwersytet Warszawski planuje rozwijać się na Powiślu, już dziś mieści się tam wiele wydziałów - mówi Magdalena Pacholczyk, liderka projektu "Wspólny język Powiśla". - Zmienia się też myślenie o współdziałaniu z lokalną społecznością, mieszkańcami. Stąd inicjatywa "Projekt Powiśle" - dodaje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Órsynuf. Portret nieznany mieszkańców pewnej dzielnicy

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2018 10:50
W dużym skrócie można powiedzieć, że Mirosław Kilijańczyk chodzi po ursynowskich mieszkaniach i robi ludziom zdjęcia. - Namawiam ludzi by pozowali mi do fotografii w miejscach, w których żyją - przyznaje autor projektu "Órsynuf". 
rozwiń zwiń