X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

UW dla Powiśla. Języków ucz się właśnie tam

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2018 10:46
- Uniwersytet Warszawski planuje rozwijać się na Powiślu, już dziś mieści się tam wiele wydziałów - mówi Magdalena Pacholczyk, liderka projektu "Wspólny język Powiśla". - Zmienia się też myślenie o współdziałaniu z lokalną społecznością, mieszkańcami. Stąd inicjatywa "Projekt Powiśle" - dodaje.
Audio
  • Magdalena Pacholczyk, liderka projektu "Wspólny język Powiśla" opowiada o szczegółach inicjatywy (Czwórka/Pierwsze słyszę)
Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego na warszawskim Powiślu
Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego na warszawskim PowiśluFoto: PAP/Dariusz Radzimierski

- "Wspólny język Powiśla" to częścią większego "Projektu Powiśle", który organizuje na Uniwersytecie Warszawskim Instytut Kultury Polskiej Animatorzy Kultury - wyjaśnia gość Czwórki. - Ten pomysł wynika z tego, że Instytut Neofilologii i Lingwistyki stosowanej znajduje się na Powiślu. Nasze, konkretne już, działania adresowane są do mieszkańców Powiśla - dodaje. 

Magdalena Pacholczyk podkreśla, że UW czuje się współodpowiedzialny za miejsce, w którym się znajduje, chce dzielić się swoim bogactwem. W ramach "Wspólnego języka Powiśla" zaprasza już 11 maja na lekcje pokazowe języków mało znanych dla licealistów. W kolejnych dniach włączy się w festyn środowiskowy przy szkole na ulicy Drewnianej, zorganizuje wyjątkowe zajęcia dla dzieci, ale i dla uczestników Uniwersytetu Trzeciego Wieku. O szczegółach tych imprez w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Magdalena Pacholczyk (liderka projektu "Wspólny język Powiśla")

Data emisji: 26.04.2018

Godzina emisji: 8.16

pj/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ranking raperów. Kto ma najbogatszy zasób słów?

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2016 10:00
Zaproszony do Czwórki Mateusz Sawka w "Pierwsze słyszę" opowiada o "Słowniku polskich raperów". Postanowił w nim policzyć, jak zróżnicowane jest ich słownictwo. Kto znalazł się w czołówce, a kto na szarym końcu? No i jak powstał ten projekt?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Poland: above & around" - Polska z masztów telekomunikacyjnych

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2017 10:23
Film powstał w trakcie podróży po Polsce, podczas której jego twórcy wspinali się na maszty telekomunikacyjne rozproszone po całym kraju. - Nasze trasa wiodła przez Kazimierz Dolny, Zakopane, po Śnieżne Kotły, a potem Świnoujście, Krynicę Morską i Giżycko - wspominali Aleksandra Łogusz i Maciej Margas.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Loesje. Od lat 80. są w przestrzeni publicznej

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2018 11:35
- Loesje pojawiła się w Holandii w latach 80. była odpowiedzią na kwestie społeczne, kulturowe, polityczne - mówi gość Kamila Jasieńskiego. - Powstała po to, by dać jakąś odpowiedź konstruktywną na wszechobecne narzekanie, ale też na zalew reklam w mediach - dodaje. 
rozwiń zwiń