Jakub Burzyński - dyrygentura i "Gwiezdne wojny"

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2019 12:28
Istnieją trzy kolekcje na świecie posiadające komplet figurek produkowanych w latach 80-tych w Polsce. Jedna w Stanach Zjednoczonych, druga w Wielkiej Brytanii, a właścicielem trzeciej jest Jakub Burzyński.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

Jakub Burzyński znany jest jako dyrygent, prelegent, wykładowca. W wolnych chwilach jest fanem "Gwiezdnych wojen". Od 11 lat kolekcjonuje figurki z filmu. Teraz wydaje: "Polish bootleg Star Wars figures". O swojej kolekcji i albumie opowie w "Pierwsze słyszę" tuż po 8.15.

We wcześniejszych godzinach audycji spotkamy się z gremlinami, które znów będą rozrabiać.  Serial z kultowymi stworami pojawi się na nowej platformie streamingowej. Za scenariusz będzie odpowiadał Tze Chun, który na swoim koncie ma m.in. serial "Dawno, dawno temu" oraz dostępną na Netfliksie mini serię pt. "Gotham" z 2014 roku.

Sprawdzimy też na czym poleca fenomen Crazy Froga, żaby, która wydawała dziwne odgłosy, nazywając to muzyką. Machina, którą stał się fenomen Crazy Frog była szalona, a to szaleństwo przeszło w zjawisko stadne. Ludzie zaczęli się zachowywać jak zaganiane do zagrody owce. Jest to po prostu psychologia mas, która niszczy nasze życie. 

***

Na audycję z cyklu "Pierwsze słyszę" w poniedziałek (4.03.) od 6.00 do 9.00 zaprasza Kamil Jasieński

pj/ac

Zobacz więcej na temat: Czwórka gwiezdne wojny
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Ostatni Jedi". Nostalgiczny, ale nierówny

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2017 15:30
Od 14 grudnia w polskich kinach oglądać można kolejną część "Gwiezdnych wojen". - W "Ostatnim Jedi" jest cała masa dobroci, nostalgii oraz takich momentów, które chwycą fanów za serce, ale to film bardzo nierówny - ocenia Oskar Rogowski, autor kanału "Komiksomaniak".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polski fandom "Gwiezdnych Wojen" ma korzenie w PRLu

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2018 10:58
"Wojna Gwiazd" to wyjątkowy, dokumentalny film opowiadający o niezwykłym zjawisku powstania i rozkwitu ruchu fanów "Gwieznych Wojen". 
rozwiń zwiń