Die Antwoord: stworzyliśmy unikalne muzyczne doświadczenie

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2019 12:55
W poniedziałek na warszawskim Torwarze prawdopodobnie po raz ostatni w Polsce wystąpiła grupa Die Antwoord. Z ekipą w składzie: Ninja, Yolandi Moonchild, G-Boy, Slagysta, Lil2hood na chwilę przed ich koncertem rozmawiała Justyna Tylczyńska.
Audio
  • Die Antwoord w Czwórce. Południowoafrykańska zespół po raz ostatni na koncercie w Polsce (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Die Antwoord i goście (Ninja, Yolandi Moonchild, G-Boy, Slagysta, Lil2hood), Justyna Tylczyńska
Die Antwoord i goście (Ninja, Yolandi Moonchild, G-Boy, Slagysta, Lil2hood), Justyna TylczyńskaFoto: Czwórka

die antwoord mount ninji and da nice time kid 810.jpg
Die Antwoord zapowiada ostatni album

Ogromny show, kosmiczna energia, wizualizacje i niesamowity spektakl - tak w telegraficznym skrócie można powiedzieć o koncercie Die Antwoord, którzy wystąpili w Polsce w ramach trasy The House Of Zef. 

Sześciokrotnie gościli w Polsce. Choć, jak przyznał Ninja, ostatnio nie udzielają wywiadów, by nie zdradzać szczegółów dotyczących ostatniego albumu, to zrobili jeden wyjątek, bo - jak mówią - kochają polskich fanów, a koncerty w naszym kraju uważają za najlepsze w swojej już 11-letniej karierze. Album, który pierwotnie miał nosić tytuł "27", będzie zatytułowany "House of Zef". Skąd ta zmiana?


Die Antwoord
Die Antwoord wracają do Polski

- Dawno temu chcieliśmy, żeby album tak się nazywał, bo miało się znaleźć na nim 27 piosenek, ale kiedy zaczęliśmy pracować z artystami z Afryki Południowej, stwierdziliśmy, że to niewłaściwa nazwa - mówili. - Poznaliśmy świetnych muzyków i zmieniliśmy nazwę płyty, bo lepiej odzwierciedla to, że krążek jest efektem wspólnej pracy. 


Czy to prawda, że "House of Zef" będzie ostatnim albumem Die Antwoord? - Od początku planowaliśmy, że nagramy pięć albumów, więc ten będzie naszym ostatnim. Projekt miał być jak limitowana edycja, nie chcieliśmy tylko zarabiać na muzyce, ale stworzyć coś perfekcyjnego i pięknego - stworzyć unikalne doświadczenie - mówili. 

Kogo zaprosili do współpracy przy ostatnim wspólnym projekcie? Czy planują solowe wydawnictwa? Na kiedy zaplanowana jest premiera płyty? I za co kochają polskich fanów? Więcej w nagraniu rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Goście: Die Antwoord i goście (Ninja, Yolandi Moonchild, G-Boy, Slagysta, Lil2hood)

Data emisji: 5.06.2019

Godzina emisji: 8.09

Justyna Tylczyńska/ac/kd

Czytaj także

Dźwięk jako metoda badań rzeczywistości

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2018 12:00
Współczesne "sound studies" łączą badania nad ekologią akustyczną, dźwiękowym dizajnem, etnomuzykologią, archeologią mediów, a także dzisiejszymi, historycznymi oraz przyszłymi pejzażami dźwiękowymi. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

RAU: jestem chory na syntezatory

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2018 10:50
- Materiał, który znalazł się na płycie "Mistrz Sztuki" powstawał w 2017 roku i przez chwilę bałem się, że już przebrzmiał, że minął jego czas. Ale myliłem się - mówi Tomasz Rałowski, czyli RAU.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Elektrowkręta: urodziny na dwóch scenach

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2019 11:20
Elektrowkręta działa od czterech lat, a z okazji urodzin organizuje imprezę jakiej jeszcze nie było.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pro8l3m: rzucamy sobie wyzwanie

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2019 14:55
Kilka miesięcy temu Pro8l3m wrócił z drugim albumem długogrającym. "Widmo" nadal wpisuję się w oryginalną stylistykę duetu proponując słuchaczowi więcej syntetycznych brzmień powyżej 90 uderzeń na minutę.
rozwiń zwiń