X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"To nie jest hip-hop. Rozmowy II". Rozmów z hip-hopowcami ciąg dalszy

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2019 13:37
Najwięcej emocji w drugiej części rozmów z raperami budzi ta z Taco Hemingwayem, który zwykle nie udziela wywiadów. Jacek Baliński i Bartek Strowski podkreślają jednak, że każdego z artystów w tych książkach stawiają na równi.
Audio
  • Jacek Baliński i Bartek Strowski opowiadają o swojej książce: "To nie jest hip-hop. Rozmowy II" (Pierwsze słyszę/Czwórka)
To nie jest hip-hop. Rozmowy II
"To nie jest hip-hop. Rozmowy II"Foto: Kamil Jasieński/Czwórka

Pierwszy tom publikacji "To nie jest hip-hop" został bardzo ciepło przyjęty przez czytelników. - To, że zdecydowaliśmy się zrobić dodruk przy okazji premiery dwójki świadczy o tym, że zainteresowanie nadal jest i cieszy nas to - mówił Jacek Baliński. - Premiera dwójki "ciągnie" też za sobą sprzedaż jedynki. Odbiór pierwszej części w zeszłym roku był bardzo fajny, choć nie było to mainstreamowe wydawnictwo - dodaje. 

Nasi rozmówcy w swoich utworach poruszają bardzo osobiste historie, nie boją się dzielić uczuciami i refleksjami z słuchaczem. Dlatego też mogliśmy o to pytać Bartek Strowski

Jacek Baliński i Bartek Strowski, autorzy książki "To nie jest hip-hop. Rozmowy II". fot. Kamil Jasieński/Czwórka Jacek Baliński i Bartek Strowski, autorzy książki "To nie jest hip-hop. Rozmowy II". fot. Kamil Jasieński/Czwórka

Okazuje się, że na rynku wciąż brakuje wywiadów z raperami, w czasopismach nie ma miejsca na dłuższe, pogłębione rozmowy, niekoniecznie o aktualnych sprawach. - My do tej książki chcieliśmy się bardzo rzetelnie przygotować. Wiedzieliśmy, że te wywiady zostają na lata - podkreślają autorzy "To nie jest hip-hop. Rozmowy II".

Niektóre z wywiadów prowadzone były godzinami. Najdłuższa rozmowa, z Mateuszem Holakiem, trwała prawie pięć godzin, zaś z Jankiem Porębskim jedynie dwie godziny. - To nie ma bezpośredniego przełożenia na to czy jakiś wywiad będzie lepszy czy gorszy, z Holakiem uciekaliśmy sobie w różne dygresje i one były bardzo długie - podkreśla Jacek Baliński. 


tnjhh_promo_foto_fot. Maciej Bogucki 1200.jpg
Dwudziestka z hip-hopu. Dwa światy w jednej książce

Jakie miejsca do rozmów wybierali autorzy publikacji "To nie jest hip-hop. Rozmowy II"? Jak to się stało, że udało im się porozmawiać z Taco Hemingwayem? Czy łatwo jest poruszać tematy osobiste w rozmowach z raperami? I czy powstanie trzeci tom rozmów? O tym m.in. w nagraniu rozmowy ze studia. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Goście: Jacek Baliński i Bartek Strowski (autorzy książki "To nie jest hip-hop. Rozmowy II)

Data emisji: 3.10.2019

Godzina emisji: 8.21

pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pro8l3m: rzucamy sobie wyzwanie

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2019 14:55
Kilka miesięcy temu Pro8l3m wrócił z drugim albumem długogrającym. "Widmo" nadal wpisuję się w oryginalną stylistykę duetu proponując słuchaczowi więcej syntetycznych brzmień powyżej 90 uderzeń na minutę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koza: zastanawiałem się, czy naprawdę jestem tak okropną osobą?

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2019 17:30
- W czasie gdy pisałem teksty na płytę "Mystery Dungeon" miałem w sobie dużo nienawiści. Do siebie i do ludzi. Miałem wrażenie, że jeśli komukolwiek unaocznię to jak obrzydliwy jest świat w moich oczach, to wszystko stanie się dla mnie łatwiejsze - opowiada Koza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Don Poldon: moja twarz nie wzbogaca mojej muzyki

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2019 13:40
- Pierwsza płyta, którą wydałem, nie jest tak naprawdę płytą. "Vagabundus" to kompliacja moich utworów, którą przygotowałem na prośbę słuchaczy - mówi Don Poldon. 
rozwiń zwiń