"To nie jest hip-hop. Rozmowy II". Rozmów z hip-hopowcami ciąg dalszy

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2019 13:37
Najwięcej emocji w drugiej części rozmów z raperami budzi ta z Taco Hemingwayem, który zwykle nie udziela wywiadów. Jacek Baliński i Bartek Strowski podkreślają jednak, że każdego z artystów w tych książkach stawiają na równi.
Audio
  • Jacek Baliński i Bartek Strowski opowiadają o swojej książce: "To nie jest hip-hop. Rozmowy II" (Pierwsze słyszę/Czwórka)
To nie jest hip-hop. Rozmowy II
"To nie jest hip-hop. Rozmowy II"Foto: Kamil Jasieński/Czwórka

Pierwszy tom publikacji "To nie jest hip-hop" został bardzo ciepło przyjęty przez czytelników. - To, że zdecydowaliśmy się zrobić dodruk przy okazji premiery dwójki świadczy o tym, że zainteresowanie nadal jest i cieszy nas to - mówił Jacek Baliński. - Premiera dwójki "ciągnie" też za sobą sprzedaż jedynki. Odbiór pierwszej części w zeszłym roku był bardzo fajny, choć nie było to mainstreamowe wydawnictwo - dodaje. 

Nasi rozmówcy w swoich utworach poruszają bardzo osobiste historie, nie boją się dzielić uczuciami i refleksjami z słuchaczem. Dlatego też mogliśmy o to pytać Bartek Strowski

Jacek Baliński i Bartek Strowski, autorzy książki "To nie jest hip-hop. Rozmowy II". fot. Kamil Jasieński/Czwórka Jacek Baliński i Bartek Strowski, autorzy książki "To nie jest hip-hop. Rozmowy II". fot. Kamil Jasieński/Czwórka

Okazuje się, że na rynku wciąż brakuje wywiadów z raperami, w czasopismach nie ma miejsca na dłuższe, pogłębione rozmowy, niekoniecznie o aktualnych sprawach. - My do tej książki chcieliśmy się bardzo rzetelnie przygotować. Wiedzieliśmy, że te wywiady zostają na lata - podkreślają autorzy "To nie jest hip-hop. Rozmowy II".

Niektóre z wywiadów prowadzone były godzinami. Najdłuższa rozmowa, z Mateuszem Holakiem, trwała prawie pięć godzin, zaś z Jankiem Porębskim jedynie dwie godziny. - To nie ma bezpośredniego przełożenia na to czy jakiś wywiad będzie lepszy czy gorszy, z Holakiem uciekaliśmy sobie w różne dygresje i one były bardzo długie - podkreśla Jacek Baliński. 


tnjhh_promo_foto_fot. Maciej Bogucki 1200.jpg
Dwudziestka z hip-hopu. Dwa światy w jednej książce

Jakie miejsca do rozmów wybierali autorzy publikacji "To nie jest hip-hop. Rozmowy II"? Jak to się stało, że udało im się porozmawiać z Taco Hemingwayem? Czy łatwo jest poruszać tematy osobiste w rozmowach z raperami? I czy powstanie trzeci tom rozmów? O tym m.in. w nagraniu rozmowy ze studia. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Goście: Jacek Baliński i Bartek Strowski (autorzy książki "To nie jest hip-hop. Rozmowy II)

Data emisji: 3.10.2019

Godzina emisji: 8.21

pj

Czytaj także

Pro8l3m: rzucamy sobie wyzwanie

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2019 14:55
Kilka miesięcy temu Pro8l3m wrócił z drugim albumem długogrającym. "Widmo" nadal wpisuję się w oryginalną stylistykę duetu proponując słuchaczowi więcej syntetycznych brzmień powyżej 90 uderzeń na minutę.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Koza: zastanawiałem się, czy naprawdę jestem tak okropną osobą?

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2019 17:30
- W czasie gdy pisałem teksty na płytę "Mystery Dungeon" miałem w sobie dużo nienawiści. Do siebie i do ludzi. Miałem wrażenie, że jeśli komukolwiek unaocznię to jak obrzydliwy jest świat w moich oczach, to wszystko stanie się dla mnie łatwiejsze - opowiada Koza.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Don Poldon: moja twarz nie wzbogaca mojej muzyki

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2019 13:40
- Pierwsza płyta, którą wydałem, nie jest tak naprawdę płytą. "Vagabundus" to kompliacja moich utworów, którą przygotowałem na prośbę słuchaczy - mówi Don Poldon. 
rozwiń zwiń