"Warsaw" - gra, która budzi emocje świata

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2019 14:04
- Z naszych doświadczeń, rozmów z graczami, dziennikarzami wynikało, że Powstanie Warszawskie jest wydarzeniem nieznanym szerzej za granicą - wyjaśnia Krzysztof Papliński, producent gry. - Wiedzieliśmy, że mamy nieznaną historię, która jest elementem najbardziej znanego konfliktu wojennego w historii, II wojny światowej. 
Audio
  • Krzysztof Papliński opowiada o grze "Warsaw" (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Pomnik Powstania Warszawskiego
Pomnik Powstania WarszawskiegoFoto: Kamyq/Pixabay

- Zdecydowaliśmy się umieścić grę "Warsaw" w realiach Powstania Warszawskiego, bo jest nieznana, bardzo sugestywna i oddziałująca na wyobraźnię - wyjaśnia gość Kamila Jasieńskiego. - Gdy zapowiedzieliśmy grę mówiąc, że jest usytuowana w realiach II wojny światowej, rozgrywająca się w Europie, to było czytelne dla każdego. Gdy wchodziliśmy głębiej, mówiąc o Powstaniu Warszawskim, wyjaśniając czym było, budziliśmy zainteresowanie ludzi - dodaje. 

Zapraszamy do serwisu specjalnego Polskiego Radia - Powstanie Warszawskie>>>

"Warsaw" to taktyczna gra RPG z elementami strategii. Zadaniem gracza jest rekrutacja, rozwijanie i zarządzanie oddziałem powstańców w ogarniętym wojną mieście. - "Warsaw" adresowana jest do gracza międzynarodowego, nie chcieliśmy przytłoczyć ich kontekstem historycznym - podkreśla gość Czwórki. 

Czy celem gry jest wygranie Powstania i zmiana historii? Jak gracze reagują na ten scenariusz? Co ich zaskakuje? O tym m.in. w rozmowie z "Pierwsze słyszę". 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Krzysztof Papliński (producent i wydawca gry "Warsaw")

Data emisji: 17.10.2019

Godzina emisji: 8.16

pj/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Parawany - inspiracja dla "Plażingu"

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2019 11:02
- Pomysł na planszówkę "Plażing" zrodził się na Sardynii, gdzie brakowało mi parawanów - mówi Łukasz Makuch, współtwórca gry. - Akcja gry umieszczona jest na jednaj z nadbałtyckich plaż, gdzie królują parawany, graty i kocyki - dodaje. 
rozwiń zwiń