Parawany - inspiracja dla "Plażingu"

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2019 11:02
- Pomysł na planszówkę "Plażing" zrodził się na Sardynii, gdzie brakowało mi parawanów - mówi Łukasz Makuch, współtwórca gry. - Akcja gry umieszczona jest na jednaj z nadbałtyckich plaż, gdzie królują parawany, graty i kocyki - dodaje. 
Audio
  • Łukasz Makuch opowiada o grze "Plażing" (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Plaża w Ustroniu Morskim, 2017 r.
Plaża w Ustroniu Morskim, 2017 r. Foto: photowrzesien/Shutterstock.com

- Kilka lat temu zacząłem grać w planszówki, były to na ogół gry ekonomiczne, które są grami logicznymi, przewidywalnymi, wyliczalnymi - opowiada gość Kamila Jasieńskiego. - Po pewnym czasie zacząłem projektować swoje gry. Pomysł na "Plażing" przeleżał kilka lat w szufladzie. W maju 2018 roku zacząłem projektować grę. Dziś jest gotowa i chcemy ją wydać - dodaje. 

"Plażing" nawiązuje do znanej ze szkół podstawowych gry w kropki. Pełna mechanika gry powstała przy współpracy licznych testerów. Początkowo planszówka przechodziła testy wewnętrzne, następnie była ogrywana przez zawodowców i amatorów. 

O co dokładnie chodzi w tej grze? Do czego przydadzą się nam graty, kocyki i parawany? Za co gracz może dostać punkty? I co sprawa, że gra nam się nie znudzi, nawet jeśli zagramy w nią mnóstwo razy? O tym m.in. w nagraniu rozmowy z "Pierwsze słyszę". 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Łukasz Makuch (jeden z twórców gry "Plażing")

Data emisji: 25.09.2019

Godzina emisji: 8.17

pj

Czytaj także

Zostań archeologiem. Zagraj w "Faras"

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2014 09:30
Marzyłeś kiedyś o archeologii? Ta gra jest dla ciebie! "Faras" to niezwykła podróż do serca Afryki pod czujnym okiem profesora Kazimierza Michałowskiego, który nadzoruje wykopaliska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rick i Morty zostaną bohaterami planszówki

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 14:38
Rick i Morty wychodzą z ekranów i stają się bohaterami popularnej gry towarzyskiej. Twórcy gry "Operacja" weszli we współpracę z Adult Swim i stworzyli specjalną wersję gry inspirowaną serialem.
rozwiń zwiń