X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Utracony raj". Walka o tożsamość

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 17:15
Olivier Magis to nominowany do nagrody Oscara belgijski filmowiec, którego najnowszy, pełnometrażowy film "Utracony raj" mogliśmy zobaczyć w ramach przeglądu filmowego HumanDocs. To historia niezwykłej odwagi i determinacji o zachowanie własnej tożsamości.
Audio
  • "Utracony raj". Bezpaństwowcy walczą o tożsamość (Pierwsze słyszę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Znalezione obrazy dla zapytania utracony raj olivier magis

Film opowiada o ludności kreolskiej, która pięćdziesiąt lat temu została przymusowo przesiedlona z wyspy Czagos przez władze Wielkiej Brytanii. Reżyser postanowił opowiedzieć historię ludzi, którzy nadal walczą o powrót do swojego domu. Liderką grupy jest Sabrina Jean, która stara się utrzymać wśród społeczności lokalne tradycje. 

Poza regularnymi procesami sądowymi, docieraniu z problemem do świadomości ludzi i warsztatów, które prowadzi dla dzieci angażuje swoją społeczność w działania sportowe. Wspiera reprezentację Bezpaństwowców, swoją rolę traktując bardzo poważnie. - Chodzi tu nie tylko o sport. Plemiona żyjące na co dzień w Wielkiej Brytanii chcą przypomnieć w ten sposób o swoim istnieniu. I choć jej zawód nie pozwala na finansowanie głośnych kampanii robi, co może, by opowiedzieć światu swoją historię - opowiadał Olivier Magis.

Do jak dużej grupy udało jej się dotrzeć? W jaki sposób walczy o zachowanie tradycji i kultury regionu, z którego pochodzi? Dlaczego kobiety, częściej niż mężczyźni, są liderkami takich ruchów społecznych? Z reżyserem filmu rozmawiała Weronika Puszkar. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Data emisji: 11.12.2019

Godzina emisji: 8.30

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

James Dean zagra w filmie wojennym 64 lata po swojej śmierci

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2019 13:32
Po 64 latach od śmierci James Dean kolejny raz  pojawi się na dużym ekranie.
rozwiń zwiń