Miętha i "36.6". "Temperatura ciała jest wspólnym mianownikiem każdego z nas"

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2020 11:13
Raper Skip i producent AWGS wspólnie tworzą duet Miętha. Od stycznia pracowali nad nowym albumem "36,6", który zaprezentują również w wersji koncertowej. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Artem Oleshko

ms obsession 1200.jpg
Premiera klipu "Bramy snu" Ms. Obsession

Niedawno wydana epka Mięthy była zapowiedzią większego projektu, kolejnego albumu. Po miesiącach intensywnej pracy udało się i fani duetu już pod koniec października będą mogli cieszyć się nowym albumem. 


Posłuchaj
07:39 czwórka pierwsze słyszę 13.10.2020 mietha.mp3 O płycie "36,6" opowiada producent AWGS, połowa duetu Miętha (Pierwsze słyszę/Czwórka)

- W czasie pandemii mieliśmy trochę więcej czasu żeby pochodzić do studia. Jednak już od początku stycznia wpadliśmy w rytm pracy, robiliśmy 1 -1,5 numeru tygodniowo - wspomina AWGS. - Trzeba było to wydać. Nie należymy do zespołów, które lubią trzymać utwory w szufladach - dodaje. 

Muzycy Mięthy do swej pracy podchodzą rzemieślniczo. Nowy album realizowali w studiu. - Chodzimy do studia. Unikamy pracy w domu, bo jednak bycie w przestrzeni studyjnej daje nam jasne rozgraniczenie, jesteśmy zmobilizowani do działania, gdy jesteśmy w studiu - podkreśla producent. 

Tytuł płyty "36,6" nawiązuje do temperatury ciała zdrowego człowieka. - To trochę metafora. Ta temperatura jest wspólnym mianownikiem każdego z nas - mówi gość Kamila Jasieńskiego. - Ta płyta opowiada o naszych losach, naszym rozwoju, ale też daje duże pole do interpretacji. Można znaleźć swoje odbicie w tych utworach - opowiada. 

Słuchając utworów z albumu odkryjemy, że nie są one związane z pandemią, muzycy nie odwołują się do lockdownu. 


Wyświetl ten post na Instagramie.

Transmisja live - pierwszy gość na najnowszym albumie 🌿 @jarecki_official 🌿

Post udostępniony przez Miętha (Skip & AWGS) (@miethamusic)

Dziś odbyła się premiera singla "Odejdź". AWGS przyznaje, że to jeden z jego ulubionych numerów na tym krążku. Miętha na swój najnowszy album zaprosiła też licznych gości. Tych, Skip i AWGS przedstawiają w każdą środę na swoim profilu na instagramie. Wiemy już, że w jednym z utworów występuje Jarecki. AWGS zdradza też, że na "36,6" jest bardziej bębniarzem niż producentem. 


***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Data emisji: 13.10.2020

Godzina emisji: 8.15

pj

Czytaj także

Jasna 1 ma 3 lata. Rezydenci i zagraniczni goście na urodzinach

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2020 12:16
Mimo trudnego czasu dla klubowego świata Jasna 1 nie podaje się i hucznie będzie obchodzić 3 urodziny. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

DJ Duch i Superkasety Records. Muzyczny powrót do elektrokorzeni

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2020 14:06
DJ Duch kojarzony jest przez wielu z mixtape’u "Labirynt śmierci". Jego najnowszy projekt to wydawnictwo Superkasety Records, a nakładem tej wytwórni ukazał się album duetu Etnobotanika.
rozwiń zwiń