Polskie Radio Kierowców. "Informacje na bieżąco i dobra muzyka"

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2020 10:20
Wystartowała nowa całodobowa stacja Polskiego Radia - Polskie Radio Kierowców. To innowacyjny projekt, pierwsza w naszym kraju rozgłośnia, która powstała w całości z myślą o wszystkich zmotoryzowanych.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/maradon 333

To jest 24-godzinna, dynamiczna, nowa antena Polskiego Radia. Opiera się na trzech filarach. Są to: informacja, edukacja i bezpieczeństwo - tłumaczyła Edyta Poźniak, szefowa stacji. - Mamy ambicję, by być najlepiej poinformowaną stacją w kraju. Chodzi także o to, by uprzyjemnić podróż kierowcom - podkreślała.

Czytaj także:

Prezes PR: Polskie Radio Kierowców odpowiada na konkretne potrzeby
"Nie jesteśmy sami na drodze". Hołowczyc i Kubica o PRK

Nowa stacja wystartowała w Europejskim Tygodniu Mobilności. Będzie podawać wiadomości z dróg i radzić w kwestiach bezpieczeństwa, ciekawe dla siebie tematy znajdą także motocykliści, rowerzyści, a nawet piesi.

samochody elektryczne ekologia 1200.jpg
Zakaz sprzedaży samochodów spalinowych w Kalifornii
Posłuchaj
02:44 2020_10_19-06-12-36_PR4 Kierowcy.mp3 Co usłyszymy w nowym Polskim Radiu Kierowców? (Pierwsze słyszę/Czwórka)

Program emituje dynamiczną muzykę, dobrą do słuchania w trasie. - Gramy to, czego sami lubimy słuchać - tłumaczył dziennikarz Czwórki, a teraz także Radia Kierowców, Kuba Marcinowicz. - Nasz playlista jest tak ułożona, by zawierać dużo muzycznych nowości, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Oprócz "świeżynek" są oczywiście też "klasyki", czyli utwory od AC DC, aż po Budkę Suflera, Dżem, a nawet Quebonafide.

Polskiego Radia Kierowców można słuchać dzięki aplikacji, dostępnej na systemy Android i IOS, w systemie DAB+, a także przez stronę internetową www.radiokierowcow.pl.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał przygotowała: Mateusz Wójcik

Data emisji: 19.10.2020

Godzina emisji: 6.16

kd

Czytaj także

Za nami pierwszy etap "Wydaj płytę z Będzie Głośno". Padł rekord zgłoszeń!

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2020 10:26
Zakończył się pierwszy etap czwartej edycji konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno". - Mamy rekordową liczbę zgłoszeń - mówi pomysłodawca akcji i dziennikarz muzyczny Czwórki Damian Sikorski w specjalnym wydaniu audycji "Będzie głośno!".
rozwiń zwiń