Muzyka elektroniczna - warsztaty z Up To Date Festival

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2020 20:23
"Współczesna muzyka elektroniczna - poznać, zrozumieć, okiełznać" to cykl bezpłatnych warsztatów dla zainteresowanych produkcją muzyczną i warsztatem DJ-skim oraz nauczycieli przedmiotów muzycznych i artystycznych.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Hakan Tanak/Shutterstock.com

up to date 13 piątek.jpg
ZOBACZ WIĘCEJ Czwórka na Up To Date Festival 2020

To kolejny projekt twórców festiwalu Up To Date odbywającego się w Białymstoku. Organizatorzy chcą przybliżyć historię muzyki elektronicznej, najpopularniejsze gatunki, metody miksowania, produkcji i kompozycji. W ramach warsztatów sześciu doświadczonych instruktorów przeprowadzi aż dwanaście sesji w przestrzeniach klubu Fomo.

ZOBACZ TAKŻE Patronaty Czwórki >>>

Posłuchaj
08:44 2020_10_20-08-15-26_PR4_PS.mp3 Jędrzej Dondziłło opowiada o warsztatach w ramach Up To Date Festival (Pierwsze słyszę/Czwórka) 

- Wokół organizacji tych warsztatów krążyliśmy dość długo, a ostatecznie ich termin zbiegł się z drugą falą pandemii. Najważniejsze jednak jest to, by edukować. Chodzi nam o to, by ludzie mogli przyjść i dotknąć, doświadczyć muzyki nie tylko elektronicznej - tłumaczył organizator warsztatów, związany z Up To Date Festival Jędrzej Dondziłło. 

Up To Date 2020 harper 1200.jpg
UTDF 2020. Tak bawiliśmy się podczas święta muzyki elektronicznej

Zobacz także:

Jak podkreślał, warsztaty odbędą się nie online, a w realu. - To zadanie karkołomne, ale zorganizujemy je w pełnym reżimie sanitarnym, grupy będą mocno okrojone, maksymalnie 10-osobowe, na dużej przestrzeni, z regularną dezynfekcją sprzętu - opowiadał gość Czwórki.

Warsztaty wystartują 21 października i potrwają do połowy listopada. Udział w nich będzie darmowy, a bilety rozeszły się, jak mówił Jędrzej Dondziłło, niemal natychmiast. Mimo obostrzeń to, jak podkreślał gość Czwórki "szeroko zakrojone przedsięwzięcie". Będzie sprzęt analogowy, cyfrowy, ale także historia muzyki. - Bardzo mocno kładziemy nacisk, by w części teoretycznej, związanej z historią i kategoryzacją gatunków muzycznych wzięli udział nauczyciele muzyki. Chodzi o dotarcie do młodych ludzi, by mogli zmienić swoje postrzeganie muzyki elektronicznej i nie traktować jej jako zwykłego "łubudubu" - tłumaczył Jędrzej Dondziło. 

ZOBACZ TAKŻE Up To Date. Czwarta Scena Czwórki - tak gramy w Białymstoku!

Wśród prelegentów znajdą się gwiazdy tej muzyki, ale i zasłużeni teoretycy. Będą m.in. Michał Wolski, Paweł Klimczak, Dj-ka Monster, ale także Norbert "Bert" Borzym, DJ i dziennikarz muzyczny Czwórki, a także nasz rezydent Kuba Sojka

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Jędrzej Dondziłło (dyrektor artystyczny festiwalu Up To Date)

Data emisji: 20.10.2020

Godzina emisji: 8.15

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

DJ Duch i Superkasety Records. Muzyczny powrót do elektrokorzeni

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2020 14:06
DJ Duch kojarzony jest przez wielu z mixtape’u "Labirynt śmierci". Jego najnowszy projekt to wydawnictwo Superkasety Records, a nakładem tej wytwórni ukazał się album duetu Etnobotanika.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miętha i "36.6". "Temperatura ciała jest wspólnym mianownikiem każdego z nas"

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2020 11:13
Raper Skip i producent AWGS wspólnie tworzą duet Miętha. Od stycznia pracowali nad nowym albumem "36,6", który zaprezentują również w wersji koncertowej. 
rozwiń zwiń