Test na koronawirusa czy szczepienie - warunek podróżowania w przyszłości?

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2021 11:44
Coraz więcej państw wprowadza dla podróżnych obowiązek posiadania negatywnego wyniku testu na koronawirusa, który został wykonany nie wcześniej niż 72 godz. przed wylotem. Co jeszcze może zmienić się dla podróżujących z powodu pandemii?
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Damian Pankowiec/ Shutterstock

smartfon aplikacje 1200.jpg
Aplikacje do walki z koronawirusem

Być może już niebawem bez takiego testu nie będziemy mogli wsiąść na pokład samolotu. Pojawiają się też głosy, że szczepionka stanie się warunkiem niezbędnym, by przekraczać granice europejskich państw. - Latem 2020, gdy obostrzenia poluzowano, udawało nam się przejechać przez europejskie kraje samochodem. Ale nie było już możliwości, by na przykład odwiedzić rodziny w USA - wspominał twórca internetowy i podróżnik Mikołaj "Wąski" Teperek. 

Posłuchaj
03:33 Czwórka/Pierwsze słyszę Koronawirus 5.01.2021.mp3 Testy na koronawirusa albo szczepionka staną się warunkiem koniecznym podróżowania? (Pierwsze słyszę/Czwórka) 

zakupy spożywcze sklep free shutt 1200 .jpg
Nawyki żywieniowe w pandemii. "Zaczęliśmy szanować jedzenie"

Zdaniem Mariusza Piotrowskiego z portalu Fly4free branża lotnicza stoi u progu "największych zmian" od czasu zamachów na WTC 11 września. - Wówczas dotyczyły one bezpieczeństwa, teraz spełniane będą odpowiednie wymogi sanitarne - tłumaczył ekspert. - To prawdopodobnie wydłuży podróż. Pojawia się także szczepionka, która - zdaniem niektórych - może być warunkiem wejścia na pokład samolotu - mówił ekspert.

Czytaj także:

Jeden z tanich przewoźników już zdecydował się na specjalną kampanię reklamową i zachęca osoby chcące skorzystać z ich usług do szczepień. - Prawdopodobnie w praktyce z czasem jednak szczepienie może stać się nie tyle obowiązkiem, ale znaczącym ułatwieniem dla chcących podróżować - podkreślał Mariusz Piotrowski. 

ZOBACZ TAKŻE Serwis specjalny - koronawirus na świecie >>>

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał przygotowała: Mateusz Kulik

Data emisji: 06.01.2021

Godz. emisji: 06.12

Czytaj także

Trekking online. Jak chodzić po górach na leżąco?

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2020 12:30
Wielki Mur Chiński, Machu Picchu, a może szczyt Mount Blanc? Co prawda w tej chwili nie możemy podróżować do tych miejsc, ale to wcale nie znaczy, że nie mamy szansy, żeby je zobaczyć... w sieci. 
rozwiń zwiń