Najlepsi breakdancerzy ze świata zatańczą w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2021 07:00
Red Bull BC One to najbardziej prestiżowe zawody breakingowe na świecie. Tegoroczny finał po raz pierwszy odbędzie się w Polsce.
Breakdance
BreakdanceFoto: pixabay / domena publiczna

Posłuchaj
flatland rower alinemorais pixabay 1200.jpg
Flatland. Breakdance na rowerze

Podczas serii wydarzeń, która obejmuje ponad 60 imprez kwalifikacyjnych w 30 krajach, najlepsi b-boye oraz b-girls zmierzą się w walce o miejsce na światowej scenie i awans do wielkiego finału. Dwudniowa impreza, będąca ukoronowaniem międzynarodowych eliminacji, odbędzie się w Gdańsku w dniach 5-6 listopada 2021. Nadbałtyckie miasto ugości wszystkich krajowych mistrzów, walczących o miejsce na liście startowej światowego finału, która obejmie szesnastu b-boyów i szesnaście b-girls. - Światowe finały BC One w Polsce to dla mnie świetne pole do wymiany umiejętności, zaprezentowania polskiego stylu. To wydarzenie na pewno skupi uwagę na lokalnej scenie tanecznej i pomoże wynieść kilka nowych osób na arenę międzynarodową - komentuje b-boy Thomaz, zwycięzca Red Bull BC One Cypher Poland 2016 i 2019 oraz gość poniedziałkowego poranka w Czwórce.

5 Young Dancers On The Rise | Red Bull BC One Compilation 2020 / Red Bull BC One

W audycji także:

  • Reality show na podstawie "Froggera". "Frogger" to jedna z pionierskich gier wideo, wydana 40 lat temu m.in. na konsole Atari i popularne automaty do gier. 
  • Sztuczna inteligencja i deep fake od czasu do czasu zbierają viralowe żniwo, najczęściej przy pomocy video z podmienionymi twarzami aktorów w scenach z kultowych filmów. Tym razem opowiemy o najnowszym krzyku internetowej mody, czyli ożywianiu twarzy ze starych zdjęć.

***

Na audycję "Pierwsze Słyszę" w poniedziałek (08.03) o godzinie 06.05 zaprasza Kamil Jasieński.

kul


Czytaj także

Warsaw Challenge nadchodzi. Liczy się bajera!

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2014 11:00
Taniec hip-hopowy dzieli się na mnóstwo dyscyplin i rodzajów. Część z nich będzie można zobaczyć na zawodach Warsaw Challenge. - Tej imprezy zazdroszczą nam ludzie z całego świata, którzy przyjeżdżają do Warszawy zawsze z wielkim entuzjazmem - mówią w Czwórce organizatorzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tancerz Mateusz Sobecko: nie chcę dać się zaszufladkować

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2015 11:00
Publiczność pokochała go za talent i osobowość. Mateusz Sobecko, tancerz ze Śląska, jest dumny ze swojego pochodzenia i słynie z tego, że nawet w mediach mówi po śląsku.
rozwiń zwiń