Jak wybrać kierunek studiów w pandemii?

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 09:01
Dziś nie pójdziemy na interesującą nas uczelnię, nie porozmawiamy ze studentami czy wykładowcami. Wyboru kierunku studiów musimy dokonać w domowym zaciszu, ale są narzędzia i inicjatywy, które to ułatwiają. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Tero Vesalainen
shutterstock_praca zdalna 1200.jpg
Strefa studenta. Jak obronić dyplom w czasie pandemii?

Do pierwszych egzaminów maturalny zostały dwa miesiące. Część uczniów doskonale już wie, jaki kierunek studiów wybrać, inni wciąż się wahają. Z pomocą przychodzą same uczelnie, które online dzielą się informacjami o swoich osiągnięciach, zasadach rekrutacji, organizują spotkania ze studentami i absolwentami. 


Posłuchaj
03:02 czwórka pierwsze słyszę 10.03.2021 studia.mp3 Jak wybrać kierunek studiów? (Pierwsze słyszę/Czwórka)

 

Jednak nie wszyscy tegoroczni maturzyści wiedzą, którą konkretnie uczelnie wybrać. Takim uczniom mogą z pomocą przyjść "Soboty dla maturzystów" organizowane w ramach XXXV Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy 2021. Każda z sobót poświęcona jest innym kierunkom: humanistycznym, ekonomicznym, technicznym czy medycznym i pedagogicznym. 


Zobacz także:


- W ostatnią sobotę udało nam się zgromadzić blisko 40 znakomitych rozmówców - studentów, naukowców, wykładowców akademickich - wymienia Anna Wdowińska z portalu Perspektywy. - Ponda 1000 osób uczestniczyło w tych spotkaniach. Podczas pięciogodzinnych spotkań maturzyści poznali oferty polskich i zagranicznych uczelni - dodaje. 

Maturzyści mają szansę w krótkim czasie poznać różne możliwości stojące przed nimi otworem. Tego, jak wygląda samo studiowanie dowiadują się u źródła - od samych studentów. 


nauczycielka klasa uczniowie nauka edukacja 1200.jpg
"Pasjonaci edukacji" - kasa czeka na studentów

Wiktoria Małek, tegoroczna maturzystka, dzięki podobnym spotkaniom wybrała swoją szkołę średnią. Dziś liczy na to, że podobnie będzie ze studiami. 

Liczni rozmówcy, 5 godzin czasu spotkania są pewną gwarancją tego, że podczas takiej soboty zostaniemy wyposażeni w pełen pakiet wiedzy o interesującym nas kierunku czy uczelni. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał: Gosia Jakubowska

Data emisji: 10.03.2021

Godzina emisji: 6.30

pj

Czytaj także

Tester gier. Musi grać osiem godzin dziennie

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2020 20:20
Pracę testerów gier często wyobrażamy sobie jako zawód marzeń: siedzimy na kanapie, mamy pod ręką jedzenie i gramy na komputerze. Czy ta wizja ma coś wspólnego z rzeczywistością?
rozwiń zwiń