Wirtualna rzeczywistość zagości w grach na stałe?

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2020 10:45
Wraz z nową generacją konsol nastała nowa generacja technologii VR. Coraz więcej polskich deweloperów decyduje się na wykorzystanie tego rozwiązania w swoich grach. 
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Syda Productions/Shutterstock.com

shutterstock gaming gracz2 1200.jpg
Jak stworzyć dobrą grę? "Postawić na jakość i przekaz"

Gogle zagościły w domach wielu graczy. Jak się okazuje, VR, który do tej pory stanowił swoistą ciekawostkę ma szansę na stałe przeniknąć do współczesnego gamingu i może być wykorzystywanyw przyszłości nawet w zawodowym e-sporcie.

Posłuchaj
55:27 2020_12_13 12_04_14_PR4_Strefa_Gamingu.mp3 O przyszłości VR w gamingu - rozmowa z ekspertami (Strefa gamingu/Czwórka)

Jak przekonywali goście Czwórki, VR ma szansę zrewolucjonizować zawodowy gaming. - Widzę rosnącą popularność gier, wykorzystujących motorykę i i ruch człowieka. Oczywiście, że gracze muszą do tego dojrzeć, ale to tylko kwestia czasu, gdy taka rozgrywka zagość na stałe w naszych domach - tłumaczył Adrian Łapczyński z Epic VR. 

cyberpunk 1200.jpg
Cyberpunk 2077. Są już pierwsze opinie recenzentów

Posłuchaj także:

A jak przekonywał zaś Piotr Baczyński z Immersion VR - możliwości związane z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości świetnie sprawdzić się mogą w dobie lockdownu m.in. w branży fitnessowej. - VR zupełnie inaczej angażuje nie tylko nasze ręce i wzrok, ale i całe ciało - tłumaczył. - Za kilka lat prawdopodobnie normą będzie jest ogromne morze bardzo fajnych gier, które możliwe będą tylko w VR-ze - podkreślał ekspert.

***

Tytuł audycji: Strefa gamingu

Prowadzi: Łukasz "JeffreJ" Chmiel

Goście: Piotr Baczyński (CEO Immersion VR​), Adrian Łapczyński (CEO Epic VR​)

Data emisji: 13.12.2020

Godzina emisji: 12.18

kd

Czytaj także

Kiedy kupić nowy sprzęt do grania?

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2020 11:17
Czy końcówka roku to dobry moment na zakup konsol najnowszych generacji? 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Doradca merytoryczny w tworzeniu gier - na czym polega jego rola?

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2020 15:20
Wyobraźcie sobie, że chcecie stworzyć grę. Macie już wszystko, co potrzebne, od pomysłu zaczynając, a na pracownikach kończąc. Nagle okazuje się, że nie do końca "czujecie klimat" oraz świat, w jakim ma rozgrywać się Wasza produkcja.
rozwiń zwiń