Młoda Kultura. Nowa fala polskiej muzyki online

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2021 11:33
Młoda Kultura to miejsce spotkań online dla młodych twórców i artystów. W czerwcu odbędą się tam koncerty polskich twórców, a wydarzenie Czwórka objęła swoim patronatem. 
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Vershinin89/Shutterstock.com

Łaki Łan koncert sylwestrowy 2020-12-18 2020-12-17_4273.jpg
Łąki Łan w Czwórce na bis. Posłuchaj nagrania koncertu!

- Funkcjonujemy już od końca 2018 roku, a naszym podstawowym złożeniem pierwotnie było wspieranie młodych artystów i prezentowanie ich szerszemu gronu odbiorców, zwłaszcza na żywo - wspominał Dawid Sas, prezes Stowarzyszenia Młoda Kultura. - W dobie pandemii jednak musieliśmy dostosować się do sytuacji, więc staraliśmy się po prostu dać jak najlepszą, jak najbardziej jakościową platformę artystom, z którymi współpracujemy - tłumaczył.

Posłuchaj
09:08 czwórka kultura 2021_05_20-08-16-32.mp3 O projekcie Młoda Kultura Online opowiada Dawid Sas (Pierwsze słyszę/Czwórka)

Gooral zuza sosnowska 1200.jpg
Gooral w Czwórce. Folkowy trans na żywo

Patronaty Czwórki ZOBACZ WIĘCEJ >>>

- Przenieśliśmy się w całości do internetu, ale oczywiście wszystkie koncerty, sety będą streamowane - podkreślał Dawid Sas. Wydarzenie odbywać się będzie w dwa pierwsze weekendy czerwca.

Koncerty Czwórki ZOBACZ WIĘCEJ >>>

Podczas koncertu usłyszymy przede wszystkim polskich artystów, twórców z Poznania, ale nie tylko. - Przekrój gatunkowy będzie bardzo szeroki. Usłyszymy przede wszystkim dużo muzyki rockowej, ale także sporo rapu- opowiadał gość Czwórki. - Będzie alternatywa, indie, trochę techno, ale i folku, czy ambientu w DJ-setach. Każdy z setów trwać będzie ok. 45minut. 

Sprawdź także:

Stowarzyszenie Młoda Kultura działa jednak nie tylko na gruncie muzycznym. - Wszystko zaczęło się od wystawy, dotychczas udało nam się zorganizować - obok dziesiątek koncertów - cztery większe wydarzenia kulturalne tego typu - mówił gość Czwórki. W tym roku, w ramach Młodej Kultury swoje obrazy, malowanie na żywo, zaprezentuje m.in. Borys Korzyb. - Będą to live acty inspirowane muzyką - podkreślał Dawid Sas. 

***

Tytuł audycji: "Pierwsze słyszę"

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Dawid Sas (szef Stowarzyszenia Młoda Kultura)

Data emisji: 20.05.2021

Godzina emisji: 08.15

kd

Czytaj także

Grupa "Hai". Między rockiem a poezją

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2021 22:01
"Hai" oznacza określenia "organiczny, żywy". - Taki też jest ten projekt - opowiadał wokalista i gitarzysta, a także twórca grupy Eddie.
rozwiń zwiń