Avant Art Festival obiecuje energię, szczerość i jakość

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2021 12:04
W Polskim świecie kultury Avant Art rozgościł się na dobre. W sobotę 14. odsłonę wrocławskiego festiwalu zakończył występ szwedzkiego zespołu The End, a już w poniedziałek jego członkowie otworzyli jego 5. odsłonę warszawską. 
Plakat wydarzenia
Plakat wydarzeniaFoto: Mat. prasowe
wrona będzie głośno 1200 e jpg.jpg
Kolorowy wulkan/ O wizerunku scenicznym Wrony

Posłuchaj
03:56 czwórka pierwsze słyszę 29.09.2021.mp3 Na Avant Art Festiwal zaprasza dyrektor artystyczny festiwalu Kostas Georgakopulos (Pierwsze słyszę/Czwórka)

 

Avant Art Festiwal w tym roku odbywa się w 13 różnych przestrzeniach, w których miejsce mają 42 projekty wizualno-muzyczne. Jak co roku awangardowa muzyka opanuje stolicę. Małą tradycją festiwalu stają się też występy znakomitego szwedzkiego saksofonisty Matsa Gustafssona. - Już szósty raz gościmy Matsa na naszym wydarzeniu - przyznaje dyrektor artystyczny festiwalu Kostas Georgakopulos. - Warszawską odsłonę imprezy zaczęliśmy, przewrotnie, od zespołu The End. Koniec jest świetny na początek - dodaje. 

Wrocławska odsłona festiwalu pokazała, że ten Avant Art jest zgrabnie poukładany programowo, a koncerty, które mogliśmy usłyszeć, były co najmniej dobre i niezwykle barwne. Część muzyków ponownie będzie można zobaczyć w Warszawie. 

Posłuchaj także:


- W warszawskim SPATiF-ie zostanie zainaugurowany duży program "In between: Norway and Poland - Culture", realizowany przez fundację Avant Art w latach 2021-2023 w Polsce i w Norwegii - zdradza rozmówca Gosi Jakubowskiej. - Spotkań między artystami norweskimi i polskim, a także z innych krajów będzie jeszcze więcej. One zapowiadają jeszcze więcej Skandynawii w Warszawie - dodaje. 

Kostas Georgakopulos nie ukrywa, że te miejsca, w których odbywa się Avant Art, determinują wybór artystów. - SPATiF, Pogłos, Komuna Warszawa, TR Warszawa, Pardon, to tu wpływają na muzykę, którą prezentujemy - wyjaśnia. - W TR Warszawa wystąpią Rosa Anschütz oraz Beatrice Dillon, artystka, kompozytorka, eksplorująca przestrzeń pomiędzy muzyką basową, house i muzyką eksperymentalną - dodaje. - Prezentujemy świat muzyki niezależnej, odnajdujemy w nim połączenia. 

Beatrice Dillon - Workaround Two (Late Night Tales: Hot Chip)/Late Night Tales

- Naszą publiczność w tym pandemicznym czasie prosimy o akceptację, w zamian gwarantujemy energię, szczerość i jakość - podkreśla dyrektor imprezy. 

Warszawska odsłona Avant Art Festiwal rozpoczęła się 27 września i potrwa do 2 października. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał przygotowała: Gosia Jakubowska

Data emisji: 29.09.2021

Godzina emisji: 08.21

pj

Czytaj także

Rysy i Filip Załuska. Współpraca, którą docenia świat

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2021 12:00
Najpierw był klip do utworu "The Fib", teraz Filip Załuska wyreżyserował teledysk do najnowszego singla duetu Rysy "Kilo" i został doceniony na Falcon International Film Festival London.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Up To Date Festival 2021. Świetna frekwencja, doskonała atmosfera

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2021 17:00
Za nami Up To Date Festiwal. 3-5 września elektronika i hip hop wybrzmiały nie tylko w Białymstoku, ale też na antenie Czwórki. - Vibe jest nie do pobicia. Świetny line-up i aftery w klubie Fomo do białego rana - opowiadają uczestnicy imprezy.
rozwiń zwiń