G.F. Darwin dubbinguje "Ainbo - strażniczkę Amazonii"

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2021 10:10
Marka Hucza i Jana Jurkowskiego z Grupy Filmowej Darwin znamy z licznych filmowych realizacji, które możemy oglądać w serwisie YouTube. Tym razem możemy ich poznać w nowej, dubbingowej odsłonie. Panowie użyczyli swoich głosów bohaterom animacji "Ainbo - strażniczka Amazonii".
Grupa Filmowa Darwin i Kamil Jasieński
Grupa Filmowa Darwin i Kamil JasieńskiFoto: Czwórka/Adrian Zając

mural wiedźmin jakub rebelka pap 1200.jpg
Jakub Rebelka: gotowy mural Wiedźmina był dla mnie zaskoczeniem

W swoich realizacjach G.F. Darwin podróżowała w czasie, wcielała się w największe postaci historyczne, odtwarzała wielkie konflikty i… jeszcze większe parodie. Panowie od lat rozśmieszają Polaków, a ich filmy biją rekordy popularności w sieci. Teraz usłyszymy ich na wielkim, kinowym ekranie. 


Posłuchaj
11:01 czwórka pierwsze słyszę 18.10.2021ok.mp3 Marek Hucz i Jan Jurkowski z G.F. Darwin opowiadają o swoich dubbingowych wcieleniach w animacji "Ainbo - strażniczka Amazonii" (Pierwsze słyszę/Czwórka)

- Mieliśmy ogromne szczęście, że odezwano się do nas w sprawie dubbingu do "Ainbo - strażniczki Amazonii". Zawsze mówiliśmy, że naszym wielkim marzeniem jest wzięcie udziału w takiej produkcji - i stało się - mówi Marek Hucz. - Nagraliśmy wstępne, próbne nagranie, bo to musiało pójść do dystrybutora, był casting. Niezbędna była akceptacja naszych wątpliwych talentów głosowych – dodaje. – Dostaliśmy te role.

- Zostaliśmy obsadzeni jako duet. W animacji jesteśmy takimi duchowymi przewodnikami głównej bohaterki, Ainbo. Marek gra wielkiego czerwonego tapira, ja małego pancernika – zdradza Jan Jurkowski. - Występujemy w przyjacielskiej relacji również w filmie – dodaje.

Fani animacji z pewnością skojarzą tapira i pancernika, Vaca i Dillo, z innymi filmowymi postaciami - Timonem i Pumbą z "Króla lwa". - Nasze postaci pełnią podobną funkcję jak Timon i Pumba. Jesteśmy kompanami głównej bohaterki, duchowymi przewodnikami, zabawnymi towarzyszami – przyznają goście Czwórki.

Oglądając film, trudno poznać znane nam głosy Marka Hucza i Jana Jurkowskiego. – To prawda. Maciej Kosmala tak nas przycisnął. Chciał, żebyśmy podszyli się pod tych bohaterów, żeby to były głosy, które będą do nich pasować – podkreślają.

Marek Hucz i Jan Jurkowski zdradzają, że praca z dubbingiem wcale nie była łatwa. Wierzą jednak, że gdy aktor dubbingowy się uwolni, będzie pomagał sobie twarzą i ciałem, to dubbingowanie może być łatwiejsze i zabawniejsze niż gra w filmie.

AINBO - STRAŻNICZKA AMAZONII - oficjalny zwiastun / KinoSwiatPL


Prace nad dubbingiem już się zakończyły, a film (od 15 października) możemy już oglądać w kinach. G.F. Darwin jednak nie próżnuje. – Powoli dobijamy do brzegu, realizując nasze zobowiązania z serwisu Patronite. Pracujemy nad ostatnim wielkim konfliktem, 29. Właśnie kończymy scenariusz. Chyba w listopadzie uda nam się zrobić zdjęcia. Zostanie postprodukcja – zdradzają.

Kamil Jasieński wyraża nadzieję, że tym razem postprodukcja nie będzie trwała trzy lata, jak to miało miejsce przy "Gwiezdnym szeryfie 3". Marek Hucz i Jan Jurkowski potwierdzają, że tego rekordu nie mają zamiaru powtarzać. - Jesteśmy na drodze do zamykania zobowiązań – dodają.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Goście: Marek Hucz i Jan Jurkowski z Grupy Filmowej Darwin

Data emisji: 18.10.2021

Godzina emisji: 08.15

pj

Czytaj także

"To (nie) koniec świata" - to, czego nie zobaczycie na YouTube

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2020 14:57
Internauci korzystający z YouTube z pewnością świetnie znają Grupę Filmową Darwin. Tym razem jednak Marek Hucz i Jan Jurkowski pokazują się w literackiej odsłonie. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Animafest opanowuje Gdańsk. Animacje to nie tylko filmy dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 11:10
Wybrane kina Gdańska od dziś goszczą Międzynarodowy Festiwal Animacji Animafest. To już 7. odsłona tego wydarzenia. W programie stałe punkty, wyczekiwane przez fanów, ale przede wszystkim najnowsze produkcje nagradzane w Sundance, Cannes czy Annecy - największych światowych festiwalach. 
rozwiń zwiń