Plakat z Targów to świetny i oryginalny pomysł na prezent

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 11:28
5 grudnia Dom Braci Jabłkowskich w Warszawie znów zostanie opanowany przez świat plakatu. Tam odbędzie się 9. odsłona wyczekiwanych Targów Plakatu.
Na Targach Plakatu będzie 150 wystawców
Na Targach Plakatu będzie 150 wystawcówFoto: Shutterstock/Iryna Inshyna

rynek sztuki obraz wycena galeria 1200.jpg
Paryż, Berno, San Marino - co warto zobaczyć w galeriach na świecie?

- W tym roku Targi  stacjonarne trwają jeden dzień w Domu Braci Jabłkowskich w Warszawie, ale w internecie będą obecne dłużej – dwa tygodnie - mówi Karolina Kiepas, współorganizatorka imprezy. - Ta formuła hybrydowa pozwala na spotkanie z artystami w bezpiecznych warunkach, ale też na cieszenie się plakatem tym, którzy nie mogą dotrzeć do Warszawy - dodaje.


Posłuchaj
07:26 czwórka pierwsze słyszę 23.11.2021.mp3 Na 9. odsłonę Targów Plakatu zaprasza Karolina Kiepas (Pierwsze słyszę/Czwórka)

 

W okresie przedświątecznym Targi Plakatu wydają się rewelacyjną propozycją na spędzenie wolnego czasu. Dodatkowo można połączyć przyjemne z pożytecznym i wybrać kilka prezentów dla bliskich.  

- Targi Plakatu to na pewno wartościowe i jedyne w swoim rodzaju wydarzenie. To największe spotkanie, które gromadzi polskich młodych ilustratorów, znanych plakacistów, kolekcjonerów polskiej szkoły plakatu i wybitne galerie plakatu - wymienia gość Kamila Jasieńskiego. - Spotkanie stacjonarne daje możliwości rozmowy z artystą, zdobycia dedykacji, podpisu, limitowanej odbitki czy jakiś gratisów - dodaje.

Zobacz także:

W Domu Braci Jabłkowskich w Warszawie pojawi się 150 wystawców. Będą to artyści indywidualni, kolekcjonerzy, galerie. Stoiska zajmą trzy kondygnacje Domu Towarowego.

- Organizując Targi Plakatu zawsze ogłaszamy nabór, ale też zapraszamy artystów - wyjaśnia Karolina Kiepas. - Co roku pojawiają się nowe pokolenia plakacistów, nowe zgłoszenia - dodaje.

Gość Czwórki zauważa pewne nowe trendy dotyczące plakatu, zarówno w wyborach artystów, jak i klientów. - Na pewno od początku pandemii widzimy wzrost zainteresowania techniką kolażu, kolażu analogowego, a później udoskonalanego cyfrowo - opowiada. - Kolaż cieszy się popularnością wśród artystów i klientów. Widzimy też różne eksperymenty cyfrowe, ale też zwrot ku tradycyjnym, często zapomnianym technikom grafiki warsztatowej - dodaje.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Targi Plakatu (@targiplakatu)

Częścią Targów Plakatu będzie też Strefa Asus, gdzie można będzie poznać najnowszy sprzęt niezbędny dziś do pracy grafika.

Karolina Kiepas zwraca uwagę, że strona Targów Plakatu odżyje już 1 grudnia. - Będzie można kupić tam dzieła artystów z targów stacjonarnych, choć nie wszystkich, ale swe prace wystawi tam mnóstwo innych plakacistów, którzy z przeróżnych powodów nie mogą z nami być stacjonarnie - dodaje.

Współorganizatorka zdradza też, że w internetowej części Targów Plakatu też nie zabraknie gadżetów i promocji.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Targi Plakatu (@targiplakatu)

***

Tytuł audycji:Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Karolina Kiepas (współorganizatorka Targów Plakatu)

Data emisji: 23.11.2021

Godzina emisji: 8.21

pj

Czytaj także

Andrzej Pągowski: plakat - coś więcej niż grafika z IKEA

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2018 12:37
Do Domu Braci Jabłkowskich na Targi Plakatu przyjedzie ponad 200 wystawców z całej Polski. - To nie tylko plakaciści, to twórcy, graficy, młodzi ludzie, którym przeszkadza to, że dookoła nie jest tak ładnie i tak fajnie - mówi Andrzej Pągowski, artysta. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Targi Plakatu. W polskim designie ilustracji dzieje się bardzo dobrze

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2019 11:43
- Na Targi Plakatu zapraszamy już siódmy raz - mówi Karolina Kiepas, współorganizatorka. - To wydarzenie się niesamowicie rozwinęło. Od maleńkiej imprezy, po wydarzenie, które odwiedza kilkanaście tysięcy osób w ciągu ośmiu godzin - dodaje. 
rozwiń zwiń